کد خبر: ۷۱۱۴۰۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
کد خبر : ۷۱۱۴۰۷۰

سرپرست جدید دوومیدانی برای اداره این فدراسیون کار سخت و دشواری را تا قبل از انتخابات پیش رو دارد.

به گزارش خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج عرب مدیرعامل سابق و عضو هیئت مدیره پرسپولیس در حالی هفته گذشته از سوی وزارت ورزش و جوانان به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی انتخاب شد که کمتر کسی تصور می‌کرد که عرب به این سمت منصوب شود، چرا که او سابقه چندانی در مدیریت ورزشی به خصوص در رشته پایه و مادر دوومیدانی ندارد.

به هر حال حدود یک سال دیگر مسابقات المپیک آغاز می‌شود و دوومیدانی پرمدال‌ترین رشته ورزشی کشورمان تاکنون ۲ سهمیه بدست آورده است و برای کسب ورودی‌های بیشتر کار سختی در انتظار عرب سرپرست جدید دوومیدانی است. در دوران کیهانی رئیس فدراسیون سابق حاشیه‌های زیادی در دوومیدانی ایجاد شده بود و عرب باید این حواشی را مدیریت کند تا مشکلی برایش به وجود نیاید. برگزاری مجمع سالیانه دوومیدانی نخستین برنامه عرب درسمت جدیدش است که باید دید می‌تواند سربلند بیرون بیاد یا نه!

تمدید قرارداد مربی آمریکایی حدادی در دستور کار عرب 

قرارداد مک ویلکینز، سرمربی آمریکایی احسان حدادی پرتابگر کشورمان که توانسته یکی از سهمیه‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته دوومیدانی بدست آورد، به پایان رسیده و حدادی خواستار  تمدید قرارداد مربی اش تا پایان المپیک شده است. حدادی از فدراسیون دوومیدانی خواسته است تا زودتر تکلیف سرمربی اش را مشخص کنند تا او بتواند برنامه‌ها و اردوهایش در کیش و آمریکا برای آماده سازی جهت مسابقات المپیک را آغاز کند.

به هر حال تمدید قرارداد مربی آمریکایی حدادی یکی از برنامه‌های عرب در دوران سرپرستی اش در دوومیدانی است. البته عرب کار سختی برای توافق مالی با مربی آمریکایی پیش رو دارد، اما او به خوبی می‌داند که اگر با مربی حدادی به توافق برسد در نهایت می‌تواند توانایی‌های مدیریتی خود را به اثبات برساند.


بیشتر بخوانید: کیهانی: حضور عرب در فدراسیون دوومیدانی پربرکت است


علاوه براین گفته می‌شود عرب تمایل چندانی به حضور در دوومیدانی نداشت، اما در نهایت او با صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان پذیرفت که در این رشته مادر تا زمان تشکیل مجمع انتخاباتی حضور یابد.

تدابیر عرب برای افزایش سهمیه المپیک دوومیدانی 

دوومیدانی کشورمان وضعیت خوبی ندارد و در حالی که در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۰ سهمیه بدست آورده بود، اما تاکنون فقط ۲ سهمیه المپیک از سوی حدادی و تفتیان کسب شده است و باید عرب در مدت باقی مانده تدابیری بیاندیشد تا تعداد ورودی‌ها افزایش یابد تا کارنامه درخشانی از خود در این رشته ورزشی به جا بگذارد.

علاوه بر این خیلی از ورزشکاران اردو و برنامه‌ای برایشان در نظر گرفته نشده است و  آن‌ها تا بهمن ماه که رقابت‌های داخل سالن آسیا برگزار می‌شود مسابقه دیگری ندارند و عرب باید فکری هم به حال این دوومیدانی کاران کند تا انگیزه شان برای کسب سهمیه المپیک افزایش یابد.

حسین کیهانی ورزشکاری که به علت دوپینگ ۴ سال از حضور در مسابقات محروم است، از سرپرست جدید دوومیدانی انتظار دارد که اقدامات لازم را برای کاهش محرومیتش انجام بدهد و یک وکیل خارجی برای او به خدمت بگیرد تا کار‌ها را جلو ببرد.

بانوان دوومیدانی کار کشورمان هم نیاز به توجه بیشتر دارند تا بتوانند در مسابقات آسیایی بدرخشند و باید دید برنامه عرب برای بانوان چیست؟

عرب در مدت سرپرستی اش باید علاوه بر اینکه امورات جاری فدراسیون دوومیدانی را انجام می‌دهد، شرایط لازم را برای  برگزاری یک انتخابات سالم فراهم کند تا کارنامه درخشانی را از خود به جا بگذارد.


بیشتر بخوانید: عرب سرپرست فدراسیون دوومیدانی شد


انتهای پیام/  

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر