کد خبر: ۷۱۱۴۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد خبر : ۷۱۱۴۴۹۵
رئیس ستاد اقامه نماز کشور مطرح کرد؛

حجت الاسلام قرائتی گفت: در محتوای کتب درسی آموزش و پرورش اصلاحات کافی وجود نداشته و باید در این خصوص کودتایی انجام شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشوردر پنجمین اجلاس سراسری نماز در خراسان جنوبی گفت:در محتوای کتب درسی آموزش و پرورش، اصلاحات کافی وجود نداشته و باید در این خصوص کودتایی انجام شود.

او  با بیان اینکه آمریکا بی سواد نیست بلکه بی اخلاق است، افزود:اخلاق قبل از توحید بوده و قرآن پیرامون اخلاق ۱۱ قسم خورده است.

حجت الاسلام قرائتی  با اشاره به آیاتی از قرآن بیان کرد:پز جمهوری اسلامی به معنویت است وگرنه انرژی هسته ای، پیشرفت‌های علمی و فناوری و تکنولوژی در همه کشور‌های دنیا وجود دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور سواد را ارزش انسان دانست اظهار کرد:علم تنها اطلاعات نیست بلکه باید در گام اول مفید باشد.

او با اشاره به اینکه در کشور سه یا چهار میلیون نفر لیسانس بیکار وجود دارد بیان کرد: علت آن این است که آنها تنها در مدرسه و دانشگاه علم آموخته اند، اما هیچ هنری ندارند و بنابر این علم باید همراه هنر باشد.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه فعلی پاسخگوی نیاز ما نیست، تصریح کرد:معلم‌ها و مربیان باید توجه کنند که آنچه آموزش می‌دهند یا دردی از جامعه دوا کند و یا گرهی از کار شخص بگشاید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به  طرح تحول ادامه داد:در جامعه مشکل کمبود دکتر و مهندس نداریم بلکه مشکل این است که مردم در فکر آزاد نیستندو گرفتار قالب‌هایی هستند.

او با اشاره به تعطیلات نوروزی، تابستانی و سایر ایام سال گفت:امروزه دانشجویان در دانشگاه‌ها طی چهار سال تنها ۱۸ ماه درس می‌خوانند که از این میزان هم،  ۹ ماه آن مفید است.

حجت الاسلام قرائتی افزود:بی مهارتی تبعات سیاسی دارد چراکه جوان بیکار عقده‌ای می‌شود و با نظام و مردم مشکل پیدا می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور  با بیان اینکه در کنار تحصیلات باید قرآن را تفسیر کردو پندهایش را آموخت،اظهار کرد: قرآن و نهج البلاغه را به خوبی نفهمیده ایم

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه ازدواج تبدیل به غولی برای جوانان شده است که نیازمند ابراهیمی برای شکستن آن غول هاست، تصریح کرد:در شرایط کنونی بسیاری از سنت‌ها مانع ازدواج شده که نیازمند توجه است.

روحانیون به سخنرانی روی منبر قانع نشوند

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه علم تنها در کتاب‌ها نیست و باید تفسیر توسط روحانیون راه بیفتد، ادامه داد: تفسیر یک آیه نیازمند صرف چندین ساعت نیست بلکه تنها در یک دقیقه هم می‌توان اطلاعات کافی را به جامعه منتقل کرد.


بیشتر بخوانید:خاطره حجت الاسلام قرائتی از تذکر یک طلبه


رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه مسجد موفق  مکانی است که از جوانان پر شود عنوان کرد: روحانیون به سخنرانی و تبلیغ روی منبر قانع نشوند بلکه برخی نیازمند تبلیغات تن به تن هستند.

انتهای پیام/ ی

بی مهارتی تبعات سیاسی دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر