کد خبر: ۷۱۱۴۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
کد خبر : ۷۱۱۴۵۷۵
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران مطرح کرد؛

یوسفی گفت: دستگاه شتابدهنده موجب تسریع روند بهبودی بیمار و صرفه جویی هزینه‌های شیمی درمانی می‌شود.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی یوسفی، رییس هیات امنای صرفه جویی درباره خرید تجهیزات پزشکی از تولیدکنندگان داخلی اظهار کرد: هیات امنا اولین خریدار دستگاه شتابدهنده خطی است که این دستگاه در درمان تومور‌های سرطانی تاثیرگذار است.

او با اشاره به اینکه دستگاه شتابدهنده موجب تسریع روند بهبودی بیمار و صرفه جویی هزینه‌های شیمی درمانی می‌شود، افزود: اولین دستگاه شتابدهنده‌ای که در ایران ساخته شد دستگاه LOW ولتاژ است و در دنیا کمتر از ۱۰ تولید کننده وجود دارد و خوشبختانه تولیدکنندگان داخلی ما جزو این کشور‌ها محسوب می‌شوند.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران بیان کرد: هیات امنا جهت حمایت از تولید داخل با شرکت تولیدکننده قرارداد بسته است و تاکنون تعداد ۱۰ دستگاه را خریداری کرده و با حمایت از تولید داخل قیمت دستگاه به یک دهم قیمت خارجی کاهش یافته است.

یوسفی ادامه داد: معاونت درمان وزارت بهداشت، مراکز دانشگاهی پیشنهادی جهت نصب دستگاه‌های مذکور را به هیات امنای صرفه جویی ارزی ارائه داده است تا با هماهنگی‌های انجام شده هرچه سریع‌تر دستگاه‌ها در این مراکز درمانی نصب شوند.

حمایت از تولیدکنندگان داخلی از طریق پیش پرداخت هزینه‌ها

او افزود: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری حمایت از تولیدکنندگان داخل جهت پیشرفت هرچه بیشتر کشورمان امری ضروری است، بنابراین هیات امنای صرفه جویی ارزی در نظر دارد از طریق پیش پرداخت هزینه‌ها از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند.
بیشتر بخوانید: عواملی که سرطان سینه را به جان خانم‌ها می‌اندازد
یوسفی با بیان اینکه مجوز‌های مربوطه دستگاه‌های شتابدهنده توسط اداره کل تجهیزات پزشکی صادر شده است، افزود: اداره کل تجهیزات پزشکی بررسی‌های لازم را در خصوص کیفیت این دستگاه‌ها انجام داده و کیفیت این دستگاه‌ها را تایید کرده است.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر