کد خبر: ۷۱۱۵۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
کد خبر : ۷۱۱۵۲۰۰
رئیس جهاد دانشگاهی مطرح کرد؛

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: پیش بینی می‌شود در دهه آینده میزان ابتلا به سرطان پستان در کشور، دو برابر شود.

سرمایه گذاری جهاد دانشگاهی در حوزه درمان سرطان پستان / شناسایی سالانه ۱۲ هزار مبتلا به سرطان پستان در کشوربه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا طیبی، رئیس دهمین کنگره سرطان پستان، در افتتاحیه دهمین کنگره بین المللی سرطان پستان در مرکز همایش‌های رازی تهران که تا روز سوم آبان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: سلامت زنان به عنوان محور کانون خانواده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، از همین رو، جهاد دانشگاهی تلاش کرده در حوزه پزشکی، بیشترین سرمایه گذاری را در زمینه درمان سرطان پستان داشته باشد.
 
او با تاکید بر مسیر پیشرفت کشور از طریق توسعه علمی و فناورانه، گفت: برای پایدار شدن توسعه، ما باید خودمان صاحب علم و فناوری باشیم.
 
طیبی ادامه داد: یکی از وظایف جهاد دانشگاهی در طول این سال ها، اثبات توانایی انجام کار‌های بزرگ فناورانه بوده است.
 
او افزود: در حوزه پزشکی تلاش کرده‌ایم در خدمت درمان و بالین بیماران باشیم و پژوهشکده سرطان معتمد، یکی از مراکز موفق جهاد دانشگاهی در زمینه تشخیص و درمان سرطان پستان است.

رئیس دهمین کنگره سرطان پستان، از شناسایی سالانه ۱۲ هزار بیمار مبتلا به سرطان پستان در کشور خبر داد.

کیوان مجیدزاده گفت: نرخ بروز سرطان پستان در ایران بین ۳۲ تا ۳۴ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت زنان است و سالانه ۱۲ هزار مورد جدید ابتلا به این نوع سرطان در کشور شناسایی می‌شود.

او حداقل طول عمر بیماران مبتلا به سرطان پستان در کشورمان را ۱۰ سال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر روش‌های تشخیصی و درمانی بیماران مبتلا به سرطان پستان در کشور، از پیشرفت خوبی برخوردار شده است و باعث گردیده طول عمر بیماران افزایش یابد.
 
مجیدزاده با بیان اینکه نرخ بروز سرطان پستان در کشور رو به افزایش است، افزود: پیش بینی می‌شود در دهه آینده میزان ابتلا به سرطان پستان در کشور، دو برابر شود.

میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در ایران بیش از کشور‌های غربی 

او میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در ایران و کشور‌های بلوک شرق را بیشتر از کشور‌های غربی دانست و ادامه داد: آنچه مسلم است، توجه به مقوله پیشگیری، اهمیت بالایی در کنترل سرطان پستان دارد.

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد وابسته به جهاد دانشگاهی، در ارتباط با شیوع سرطان سینه در آقایان، گفت: بخشی از سرطان‌های پستان توارثی است که ژن معیوب از پدر و مادر به فرزند می‌رسد.
پاسخ به سوالات پزشکی را اینجا بخوانید
او در پایان گفت: میزان شیوع سرطان پستان در آقایان دو دهم درصد است که اگر از نوع توارثی باشد، به ۶ درصد هم می‌رسد.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر