کد خبر: ۷۱۱۵۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
حجت‌الاسلام رستمی:

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: محتوای طرح اعتلا و تحول بسیج دانشجویی از یک پختگی و جامعیت برخوردار است.

طرح اعتلا و تحول بسیج دانشجویی از پختگی و جامعیت برخوردار استبه گزارش حوزه احزاب و تشکل‎های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست با رئیس سازمان بسیج دانشجویی که در محل این سازمان برگزار شد، با بیان اینکه طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی قطعا کار ارزشمند و کم نظیری است که قطعا با مطالعات فراوان طراحی شده گفت: محتوای طرح اعتلا و تحول از یک پختگی و جامعیت برخوردار است و از این جهت باید به دست اندرکاران تهیه این طرح دست مریزاد و خدا قوت گفت.

او با تاکید براینکه تحول در سطح کلان و راهبردی بسیج دانشجویی باید به بدنه و سایر بخش‌های این مجموعه تسری پیدا کند افزود: طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی باید متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب اجرا شود چرا که این سند مهمترین منشور برای چهل ساله آینده جوانان است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه حجم گسترده فعالیت‌ها در بسیج دانشجویی باید اطلاع رسانی و به مجموعه‌های مختلف ارائه شوند، گفت: بنا بر نقل قول یکی از نزدیکان رهبر معظم انقلاب رهبری گفته اند که اگر من بخواهم بیانیه گام دوم انقلاب را خلاصه کنم خلاصه این بیانیه جوانگرایی است و این در حالی است که نکات زیادی در این بیانیه آمده، اما بحث جوانگرایی مورد توجه رهبر انقلاب بوده است.

او با بیان اینکه هسته‌های بسیج دانشجویی باید به گونه‌ای عمل کنند که از دل آن‌ها مدیر و وزیر تربیت شود، افزود: طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی کار ارزشمندی است و اگر در بدنه این مجموعه نیز اجرا شود حتما تحول آفرین خواهد بود.

نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی نیز در این نشست با بیان اینکه امیدواریم با یک برنامه ریزی مناسب بتوانیم زمینه فتح دانشگاه‌ها به نفع انقلاب اسلامی را در گام دوم انقلاب فراهم کنیم گفت: جوانان در دانشگاه‌ها باید به سلاح علم مجهز شوند.

او با بیان اینکه باید خروجی دانشگاه‌ها تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی باشد تصریح کرد: بسیج دانشجویی به عنوان یکی از شاخه‌های شجره طیبه بسیج در دانشگاه‌ها رسالت سنگینی در تربیت نیرو‌های تراز انقلاب با رویکردی که در پیام امام برای تشکیل بسیج دانشجو و طلبه آمده، دارد.

نیک روش با اشاره به اینکه امام با صدور پیام تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه به دنبال پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در قالب تشکل بوده، تصریح کرد: امام با صدور پیام تشکیل بسیج دانشجو و طلبه دو نهاد علم یعنی حوزه و دانشگاه را مخاطب قرار دادند؛ چرا که نیرو‌های موثر هر جامعه‌ای در نهاد علم تربیت می‌شوند و از طرفی این نهاد علم است که جهت گیری ها، نحوه پاسخ به نیاز‌ها و هر آنچه که یک تمدن را به وجود می‌آورد، شکل می‌دهد.

او تصریح کرد: پس از گذشت ۳۰ سال از عمر بسیج دانشجویی ما احساس کردیم این مجموعه نیازمند یک نقشه راه است به همین دلیل طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی برگرفته از تجربیات گذشتگان، اسناد بالادستی و مهمتر از همه برمبنای اندیشه‌های امامین انقلاب طراحی و آماده شده و ما از ابتدای سال جاری آن را وارد فاز اجرا کرده ایم.

او افزود: مسیر اصلاح طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی باز است و هر جا نیاز باشد اصلاحات لازم را به این طرح اضافه می‌کنیم.

در این نشست که با حضور معاونت های مختلف سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در جریان جزئیات طرح اعتلا و تحول سازمان بسیج دانشجویی قرار گرفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر