کد خبر: ۷۱۱۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
کد خبر : ۷۱۱۵۲۶۵

فرمانده کل سپاه پاسداران ساعتی پیش از جاده ملی پاتاوه – دهدشت بازدید کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، روابط عمومی سپاه پاسداران فتح کهگیلویه وبویراحمد اعلام کرد که سردار حسین سلامی همچنین قرار است از چندین طرح محرومیت زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح در شهرستان‌های بویراحمد و کهگیلویه بازدید کند.

سفر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کهگیلویه وبویراحمد بدون حضور رسانه‌ها در حال انجام است.

افتتاح چند طرح عمرانی و محرومیت زدایی در استان از دیگر برنامه‌های کاری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این استان اعلام شده است.

جاده ملی پاتاوه - دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر از مصوبات سفر سال ۱۳۷۳ رهبری فرزانه انقلاب به استان کهگیلویه وبویراحمد است.

این جاده با ۱۳۶ کیلومتر طول در چهار قطعه طراحی شده که ۶۳ کیلومتر آن (قطعه سوم) یکی از سخت‌ترین مراحل اجرای آن محسوب می‌شود.

افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال از محل سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان در مرداد سال ۱۳۹۶ و یکهزار و ۱۱۰ میلیارد ریال نیز در سال گذشته نیز توسط دفتر رهبر معظم انقلاب برای شتاب بخشی در ساخت و تکمیل جاده ملی پاتاوه - دهدشت اختصاص یافته است.

طرح ملی جاده پاتاوه - دهدشت یکی از مهمترین و بزرگترین طرح‌های راهسازی در این استان و از جاده‌های شریانی در کشور محسوب می‌شود که اکنون طولانی شدن روند اجرای آن به ویژه قطعه سوم آن سبب نگرانی مردم منطقه نیز شده است.
جاده ملی پاتاوه - دهدشت دارای ۱۵ دهنه پل و تونل به طول بیش از هشت هزار و ۷۰۰ کیلومتر است که از این مجموع کمتر از ۳۰۰ متر آن احداث نشده و باقی مانده است.
این جاده دارای چهار فاز است که قطعات (فازهای) یک و سه این طرح به ترتیب ۲۸ و ۲۰ کیلومتر و فاز‌های ۲ و چهار آن نیز به ترتیب ۲۸ و ۶۳ کیلومتر است.
میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری جاده ملی در حال ساخت پاتاوه - دهدشت افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون همین مبلغ برای آن هزینه شده است.
کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.

انتهای پیام/غ

بازدید فرمانده سپاه پاسداران از طرح های محرومیت زدایی کهگیلویه وبویراحمد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر