کد خبر: ۷۱۱۵۶۳۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
کد خبر : ۷۱۱۵۶۳۱
گروه : قم » قم
آیت الله علوی گرگانی تاکید کرد؛

آیت الله علوی گرگانی بر ضرورت تبیین و ترویج هرچه بیشتر رویکرد انقلابی حاج آقا مصطفی خمینی(ره) تاکید کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله علوی گرگانی  در دیدار اعضای کنگره مجتهد شهید (سیری در آثار علمی و سیره سیاسی آیت‌الله سیدمصطفی خمینی) که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد،گفت: هنگامی‌که انسان از گذشتگان و صالحین یاد کند سبب رحمت الهی می‌شود.

او افزود: همگان باید توجه داشته باشیم که ذکر صالحین بسیار مهم است؛ خداوند دوست دارد از گذشتگان که انسان‌های صالحی هستند یادی شود و این موضوع برای ما امضایی است، اهل‌بیت (ع) فرمودند این اقدام سبب نزول رحمت الهی می‌شود و چه خوب است انسان سبب این اقدام شود.

آیت الله علوی گرگانی  عنوان کرد: حاج آقا مصطفی خمینی فرزند امام راحل یکی از افرادی است که دارای استعداد و علم فوق‌العاده‌ای بودند، ولی شخصیت بسیار مظلومی بودند و مظلومانه هم به شهادت رسیدند.

این مرجع تقلید گفت: گفته‌شده است که اگر شخصیت کسی را می‌خواهی بشناسی از رفتار دشمن بشناس، شهید مصطفی خمینی شخصیت بسیار شاخصی بودند که در کنار امام راحل درصحنه‌های انقلاب اسلامی حضور داشتند.

 آیت‌الله علوی گرگانی بابیان اینکه خداوند نمی‌گذارد حق مظلوم از بین برود، ادامه داد:خداوند می‌فرماید همه‌کاره‌ای الهی دارای سنجش است و موضوعی که مسلم است سنجش‌ها وجود دارد و افرادی که درراه رضای الهی گام بردارند دارای اجر و پاداش هستند.

او خطاب به اعضای این کنگره بیان کرد: فعالیت شما در راستای ترویج شخصیت‌های انقلابی اقدام بسیار مناسبی است و ترویج فعالیت‌های انقلابی و علمی شهید مصطفی خمینی یکی از اقدامات بسیار باارزش و شایسته است.

آیت الله علوی گرگانی در پایان بیان کرد: مرحوم امام خمینی عنایت ویژه‌ای نسبت به شهید مصطفی خمینی داشتند و مرحوم سید احمد نیز نسبت به برادر بزرگوارش ارادت ویژه‌ای داشتند.

انتهای پیام/ش

دیدار اعضای کنگره مجتهد شهید با آیت الله علوی گرگانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر