کد خبر: ۷۱۱۶۲۱۱
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
کد خبر : ۷۱۱۶۲۱۱

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اشعار بزرگان دینی اهل سنت در کنار شور و شیدایی شاعران بزرگ اهل تشیع برگ‌های زرینی بر درخت تناور و ستبر فرهنگ عاشورایی افزوده و پرچم شعر و ادب عاشورایی را در جهان برافراشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دوازدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی اظهار داشت: شعر عاشورایی به‌عنوان یکی از شاخه‌های پربار شعر ایران اسلامی، همواره مجال هنروری سخنوران بزرگ و عاشقانه راستین اهل بیت (ع) بوده است.

در پیام سید عباس صالحی آمده است: عاشورا نماد و نشانه هستی‌شناسی دینی و فرهنگ عاشورایی پشتوانه عقیدتی، فلسفی و کلامی مسلمانان سراسر جهان در طول تاریخ اسلام است.

تأثیر فرهنگی حماسه کربلا بر ادبیات، به ویژه آثار شاعران بزرگ شیعه و اهل‌سنت نشانه‌های یکپارچگی فرهنگی و بازتولید فرهنگ دینی در این سرزمین است.

همه بزرگان شعر این سرزمین در سپهر شعر خویش اختر تابنده‌ای از شعر عاشورایی دارند و بدون شک نقش شعرا، ادبا و نویسندگان ایران اسلامی در زنده نگه داشتن پیام‌های نهضت عاشورا، اشاعه و انتقال این ارزش‌های فرهنگی و عقیدتی به آیندگان بی‌بدیل بوده و ادبیات عاشورایی با نقش‌آفرینی، ایثار و فداکاری شعرا و ادبای عاشورایی به این جایگاه والا دست یافته است.

اشعار بزرگان دینی اهل سنت همچون امام شافعی (رض) و مشق عشق شاعران بزرگی، چون عبدالرحمان جامی، علامه اقبال لاهوری، شیخ محمد رضا طالبانی، ماموستا خالد نقشبندی، شاهرخ اورامی در کنار شور و شیدایی، شاعران بزرگ اهل تشیع برگ‌های زرینی بر درخت تناور و ستبر فرهنگ عاشورایی افزوده و پرچم شعر و ادب عاشورایی را در جهان برافراشته است.

دوازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در کردستان به رشادت‌های جاودانه سرور و سالار شهیدان اقدام شریفی در راه اعتلای ارزش‌های والای اسلامی و ادای دینی است و امیدواریم تمام دست‌اندرکاران این برنامه فرهنگی در راه ترویج فرهنگ عاشورا و تقدیر از هنرمندان و شاعران عاشورایی موفق و موید باشند.

انتهای پیام/ پ

دوازدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر