کد خبر: ۷۱۱۶۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
کد خبر : ۷۱۱۶۵۷۵

سرانه باسواد شدن بی سواد در کهگیلویه و بویراحمد ۷۹۲ هزار تومان است.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: این میزان برای باسوادی جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال است که پس از کسر بیمه مربیان به ازای قبول شدن هر بی سواد در آزمون پرداخت می‌شود.
 
هادی زارع پور در نشست مسئولان استانی و کارشناسان حوزه سواد آموزی شهرستان ها و مناطق استان در چرام گفت: این مبلغ برای سواد آموزان دوره انتقال به ازای هر نفر ۹۳۰ هزار تومان و در دوره تحکیم ۱۶۱ هزار تومان و برای معلولان ناشنوا و نابینا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.
 
او گفت: از امسال طرح هر مدرسه یک کلاس سواد آموزی برای توسعه شناسایی و جذب بی‌سوادان با محوریت اولیای بی سواد دانش‌آموزان اجرا می‌شود.
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای آموزش مهارت های اجتماعی ،مهارت های زندگی و حقوق شهروندی همزمان با آموزش سواد پایه ۱۴ مرکز یادگیری محلی در استان فعال است و امسال ۲ مرکز دیگر در بویراحمد و باشت فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
 
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: امسال ۱۶ هزار و ۱۸۶ بی‌سواد و کم‌سواد کلاسهای سوادآموزی زیرپوشش فعالیت های مکمل سواد آموزی مانند: خواندن با خانواده، حلقه‌ کتابخوانی، طرح نماز کلید بهشت، مهارت آموزی، مسابقات پرسش مهر ، کتابخوانی و فعالیتهای مراکز یادگیری محلی قرار می‌گیرند.
 
سید حمدالله خواهش نیک گفت: امسال برای نخستین سال تمامی سوادآموزان زیر پوشش طرح نماز کلید بهشت قرار می‌گیرند.
 
او گفت: ثبت نام دوره های سوادآموزی، در دوره های انتقال و تحکیم تا پایان آبان و در دوره سوادآموزی تا پایان دی‌ماه انجام می‌شود.
 
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت: تاکنون ۸۳۸ نفر در دوره های سوادآموزی ثبت نام کردند که بیشترین میزان مربوط به بویراحمد- دهدشت و باشت است.
 
انتهای پیام/ط
 

سرانه ۷۹۲ هزار تومانی برای باسواد شدن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر