کد خبر: ۷۱۲۲۹۰۶
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
کد خبر : ۷۱۲۲۹۰۶

پوستر نخستین کنگره بین‌المللی حضرت یحیی‌بن زید (ع) با حضور نماینده، ولی فقیه در استان گلستان، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، استاندار و جمع دیگری از مسئولان رونمایی شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، صبح امروز و با حضور مسئولان استانی و معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از پوستر نخستین کنگره حضرت یحیی‌بن زید (ع) و فراخوان این کنگره رونمایی شد.

این کنگره دارای دو بخش علمی و اجرایی است که مسئولیت دبیرخانه علمی آن برعهده دکتر محمدحسین رجبی‌دوانی و ریاست بخش اجرایی نیز برعهده سازمان اوقاف و امور خیریه است.

۶ محور شامل نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در احیای فریضیتن امر به معروف و نهی از منکر، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در تاریخ و تمدن شهر تاریخی جرجان، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در تقویت باور‌های مذهبی و آداب و رسوم قوم ترکمن، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در تقویت وحدت اسلامی و تعالی فرهنگ غنی قرآن کریم، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در ارتقای فرهنگ ظلم ستیزی و نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در فرهنگ اسلامی و اهل بیت (ع) در منطقه برای این کنگره مشخص شده است.

اندیشمندان، نخبگان و صاحب‌نظران در این زمینه می‌توانند با مراجعه به وبگاه اداره کل اوقاف و امور خیریه آثار و مقاله‌های علمی خود را به دبیرخانه‌های تهران، قم و گلستان ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین کنگره بین‌المللی حضرت یحیی‌بن زید (ع) تا ابتدای بهمن ماه جاری است و آثار رسیده پس از داوری در اختتامیه این کنگره که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود، تجلیل خواهند شد.

همچنین آثار برگزیده در قالب چند جلد کتاب به چاپ خواهد رسید تا به عنوان میراثی فرهنگی و مکتوب برای منطقه باقی بماند.
 
منبع : تسنیم
انتهای پیام/اس
 

رونمایی از پوستر کنگره بین‌المللی حضرت یحیی‌بن زید (ع)

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر