کد خبر: ۷۱۲۳۸۵۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
کد خبر : ۷۱۲۳۸۵۳

امام جمعه موقت اصفهان گفت:کسی که امروز اختلاس می‌کند در حقیقت حق محرومان را می‌خورد و هر برخوردی که دستگاه قضایی با چنین افرادی داشته باشد صحیح و مطالبه عموم مردم است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با اشاره به ۱۳ آبان اظهار کرد: دانشجویان در شرایطی که کسی در جهان جرأت مقابله با آمریکا را نداشت لانه جاسوسی را تسخیر کردند و امام خمینی (ره) این فتح را مهم‌تر از انقلاب اسلامی دانستند چرا که منجر به خروج آمریکا از ایران شد.

او تصریح کرد: امروز قدرت آمریکا کمتر از هر زمان دیگر است و کشور‌های جهان از آمریکا فاصله گرفته‌اند و بی‌اعتمادی به آمریکا نه‌تن‌ها منحصر به ایران نیست بلکه سایر کشور‌ها نیز آمریکا را به انزوا کشانده‌اند که همگی تأییدی بر فرموده امام خمینی (ره) است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

رهبر خاطرنشان کرد: فرهنگ عمومی نباید در حد حرف باقی بماند بلکه دستگاه‌های مرتبط مانند اداره فرهنگ و ارشاد و آموزش و پرورش باید به وظایف خودشان عمل کنند؛ البته اقدامات خوبی انجام شده، اما انتظار می‌رود برای موارد معدود نیز تدبیری اندیشید.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به صحبت اخیر رئیس قوه قضاییه مبنی بر این که شفافیت اقتصادی بهترین راه پیشگیری از فساد است، اظهار کرد: باید جریان‌های مالی، دارایی و پرداخت حقوق مسؤولان شفاف باشد که در چنین شرایطی زمینه فساد از بین خواهد رفت.

او با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در رأس امور است و مردم باید نمایندگانی را انتخاب کنند که با روحیه‌ای مردمی خدمتگزار این نسل و مطیع رهبری باشند.

رهبر در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: در قرآن کریم ۲۵۰ بار کلمه تقوا و مشتقات آن ذکر شده که نشان از لزوم اهتمام به این مهم در اسلام با هدف کنترل فردی و اجتماعی دارد.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: تقوا توانایی کنترل نفس در برابر زیاده‌خواهی‌های انسان است، انسان اگر وسوسه‌های شیطان را از خود دور کند متقی خواهد بود و در چنین شرایطی با خائن و فاسد دوست نخواهد شد.

او با اشاره به اینکه تقوا ۷۰ بار در نهج‌البلاغه ذکر شده خاطرنشان کرد: مطابق فرمایش امام علی (ع) تقوا انسان را در روز قیامت نجات خواهد داد و در دنیا نیز از بدی‌ها دور نگه می‌دارد، پس آن کسی که امروز اختلاس می‌کند بی‌تقواست.

رهبر با اشاره به لزوم امر به معروف و نهی از منکر و برخورد قانونی با متخلفان تأکید کرد: کسی که امروز اختلاس می‌کند در حقیقت حق محرومان را می‌خورد و هر برخوردی که دستگاه قضایی با چنین افرادی داشته باشد صحیح و مطالبه عموم مردم است.

امام جمعه موقت اصفهان با تشریح گستره تقوا در کلام امیرالمؤمنین بیان کرد: افرادی که برای شهرت و دیده‌شدن در فضای مجازی حیوانات را آزار می‌دهند و حقوق حیوانات را رعایت نمی‌کنند؛ بی‌تقوا هستند چرا که طبق نظر امام علی (ع) از حقوق حیوانات در روز قیامت سؤال خواهد شد.

او اضافه کرد: دشمن همواره از ترویج فساد برای تزلزل پایه‌های ایمان در میان مسلمانان استفاده کرده، در شرایطی که نیروی انتظامی هرساله چند صد تن مواد مخدر را کشف و ضبط می‌کند لازم است تا کسانی که با تولید مواد مخدر جوانان را به فساد می‌کشند در مقابل چشم مردم اعدام شوند.

رهبر اظهار کرد: عده‌ای قدر امنیت را نمی‌دانند، چهل سال است که دشمن برای سرنگون کردن نظام اسلامی تلاش می‌کند، اما با همت دستگاه‌های مختلف جمهوری اسلامی توطئه‌های پوشالی نظام استکبار بی‌نتیجه باقی مانده است.

انتهای پیام/م

 

خطبه‌های نماز جمعه اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر