کد خبر: ۷۱۲۳۹۳۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: دفاع ایران از کشور‌های مظلوم منطقه و ایستادگی در برابر مستکبران برگرفته از سیره پیامبر (ص) است.

دولت بر اساس قانون مکلف به حمایت از ملت‌های مظلوم است/ بهرمندی 23 برابری ثروتمندان از یارانه بنزینبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه همدان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر همدان در حسینیه امام خمینی (ره) افزود: طبق اصل ۱۵۴ قانون اساسی ایران با خودداری از دخالت در امور داخلی کشورها، از مبارزه حق طالبانه مستضعفان در برابر مستکبران دفاع می‌کند.

او در ادامه تاکید کرد: دفاع ایران از کشور‌های مظلوم منطقه و ایستادگی در برابر مستکبران برگرفته از سیره پیامبر (ص) است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه این اقدام سیاست کشورمان است اضافه کرد: دولت بر اساس قانون اساسی مکلف به حمایت از ملت‌های مظلوم از جمله یمن است در حالیکه امروز دولت‌های مرتجع و مستکبر در کشور‌های عراق، لبنان و یمن بلا‌های زیادی را بر سر مردم می‌آورند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان اظهار داشت: مطالبات مردم این کشور‌ها به حق است، اما باید در چارچوب قانونی و راه و روش مناسب مطرح و پیگیری شود.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: برخی از برخورد‌ها و رفتار‌ها برای به دست آوردن حقوق به نحوی است که نه تنها مشکل اقتصادی حل نمی‌شود بلکه امنیت کشور را نیز به مخاطره می‌اندازد.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان بیان کرد: مستکبر به کسی گفته می‌شود که کبر در آن ظهور و بروز کرده و با منفعت طلبی، ظلم و تعدی به حقوق دیگران آن‌ها را عقب نگه می‌دارد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اضافه کرد: قرآن کریم در آیه ۵۷ سوره نساء افرادی را که اهل مبارزه با مستکبر و ظالم نیستند مذمت می‌کند و پیغمبر با مستکبران در سه حوزه نظامی، فرهنگی و سیاسی مبارزه می‌کرد.

وی از دولت خواست در بودجه سال آینده توجه بیشتری به مناطق کم برخوردار و مستضعف داشته باشد و گفت: حذف یارانه خانوار‌های پر درآمد در بودجه سال آینده کار خوبی است چرا که هم اینک ثروتمندان ۲۳ برابر بیشتر از دیگر اقشار از یارانه بنزین استفاده می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان درباره وقف نیز بیان کرد: در حوزه درمان موقوفات خوبی داریم، اما نیازمند هدایت وقف به سمت سنت حسنه تامین مسکن و فرصت‌های شغلی برای جوانان هستیم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی به تفسیر آیه نخست سوره لقمان پرداخت و افزود: محتوای خوب، نوع بیان مناسب، حفظ حرمت طرف مقابل از ویژگی‌های سخنان زیبا است.

وی اضافه کرد: یکی بزرگترین گرفتاری‌های انسان آشنا نبودن به نوع سخن گفتن است چراکه برخی مواقع همه داشته‌ها با یک جمله و ترکیب بد در الفاظ به هم می‌ریزد.

امام جمعه همدان اضافه کرد: برخی مشکلات موجود در خانه و جامعه ناشی از نداشتن توان درست صحبت کردن با والدین، فرزندان، همسر و دیگران است در حالیکه توصیه اخلاقی بسیاری از بزرگان به سکوت است چراکه این مساله در رشد انسان تاثیر مهمی دارد.

انتهای پیام/د.ا

دفاع ایران از کشور‌های مظلوم برگرفته از سیره پیامبر (ص) است

منبع: ایرنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر