کد خبر: ۷۱۲۵۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
کد خبر : ۷۱۲۵۰۴۱

رئیس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال گفت: تمام مواردی که برای انتخابات روسای هیئت‌های فوتبال انجام می‌شود، طبق اساسنامه استان‌هاست.

طالقانی: انتخابات روسای  هیئت‌های فوتبال طبق اساسنامه اجرا می شود/  گل محمدی به دنبال فرافکنی استبه گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فدراسیون فوتبال عبدالکاظم طالقانی رئیس کمیته استان‌ها درباره شرایط انتخابات هیئت فوتبال استان تهران و اعلام مدیرکل وزارت ورزش و جوانان تهران که اعلام کرده مشاور حقوقی از هیئت به ما گفت با توجه به تبدیل شدن هیئت به شرکت، اجازه انتخابات تا ۲ سال آینده وجود ندارد و این اولین مقاومت این نهاد بود، گفت: باید بگویم که نماینده حقوقی مجری مسائل این چنینی نبوده و زمانی که فدراسیون اعلام کرده انتخابات در موعد خود برگزار خواهد شد، این کار صورت گرفت و متاسفانه آقای گل محمدی به دنبال فرافکنی است.

وی در ادامه در خصوص کمیته سه نفره هم تعدادی را رد صلاحیت کردند و افراد محدودی مورد تائید قرار گرفتند، گفت:کمیته سه نفره‌ای تشکیل شده و یکی از اعضای این کمیته نماینده مدیرکل وزارت ورزش و جوانان استان مربوطه است. مدارک و تمام شرایط نامزد‌ها بررسی می‌شود. از نظر ثبت نام تمام قوانین و ضوابط به اجرا در آمده و افراد ثبت نام کردند. هر فردی هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارد را می‌توانست از دبیر هیئت بگیرد و زمان اطلاع رسانی و مراجعه آن‌ها و کاندیدا‌ها مشخص است. اگر موردی بود که اطلاع نداشته باشند به فدراسیون فوتبال مراجعه می‌کردند و به آن‌ها اطلاعات دقیق نیز داده شد.


بیشتر بخوانید: اسامی اعضای حاضر در مجمع انتخابات هیئت فوتبال استان تهران


طالقانی در ادامه درباره پاسخ به این پرسش که بزرگترین اشکال این بود که به اعضای مجمع هیچ اطلاع‌رسانی از طرف هیئت صورت نگرفته و پیشنهاد انتخاب سرپرست را داده اند، گفت: آقای گل محمدی شما چرا؟ چندین نامه نوشته اید و طبق آن نامه، پاسخ خود را دریافت کردید. طبق اساسنامه هیئت ها، رئیس هیئت تا برگزاری انتخابات می‌تواند به کار خود ادامه دهد. تا زمانی که انتخابات برگزار نشود، طبق اساسنامه، رئیس هیئت می‌تواند فعالیت خود را بدون هیچ ابهامی ادامه دهد. درباره برگزار نشدن انتخابات باید بگویم این موضوع کاملا بر عهده رئیس فدراسیون است نه بخاطر اینکه شما نامه نوشته و خواستار تعویق آن بوده اید. در رابطه با مسئله سه عضو باید بگویم مطالبی که مطرح می‌شود، صحت ندارد.

همان کاری را انجام می‌دهیم که اساسنامه مطرح کرده است

وی در ادامه در پاسخ به این موضوع که ۷۲ ساعت مانده به انتخابات سه عضو مجمع تغییر کردند، بیان کرد: اعضای مجمع تهران ۴۷ نفر هستند. اولا اشتباهی صورت نگرفته یکی از اعضا به دلیل حضور در استان دیگر نمی‌توانست در انتخابات شرکت کند که این موضوع را اعلام کرد. ثانیا تیم البرز در لیست وارد نشده بود و فدراسیون فوتبال پس از بررسی این موضوع دستور داد نام این تیم قرار گیرد. آقای گل محمدی، انصاف این است که برای دو نفر اطلاع رسانی راحت بوده و میدانستند که انتخاب شوند، معطل کنیم و انتخابات را به ۱۵ روز بعد موکول کنیم؟ ما بر اساس قوانین و ضوابطی که وجود دارد اقدام می‌کنیم که مصوبه مجمع و هیئت رئیسه است. در مجمع وزیر و معاون حضور دارند و هر گونه مصوبه‌ای که بوده آن‌ها نیز حضور داشته و تایید کردند و ما طبق آن اقدام می‌کنیم.

وی در ادامه در خصوص تعامل هیئت‌ها با اداره‌های کل وزارت ورزش و جوانان گفت: استان تهران و دیگر هیئت‌ها تعامل مداوم با مدیرکل‌ها دارند که بتوانند برنامه‌های خود را پیش ببرند. اینکه می‌گویند تعاملی صورت نمی‌گیرد را قبول ندارم.

طالقانی در پاسخ به این سوال که اینکه یک هیئت خود را جدا از سایر هیئت‌ها بداند، درست نیست و نمی‌شود پول از طرف دولت باشد، ولی قوانین دولتی رعایت نشود،گفت: پولی به عنوان ۲۷ صدم از ۹ درصد به طور مشخص به ما داده نشده است. وزارت ورزش برنامه ریزی کرده و بر اساس برنامه آن‌ها ما اقدام کردیم.

وی ادامه داد: تمام مواردی که انجام می‌شود طبق بند به بند اساسنامه استان‌هاست و هیچ خلاف قانونی صورت نگرفته و به دنبال تفکرات خود نیستیم. ما همان کاری را انجام می‌دهیم که اساسنامه مطرح کرده است. بار‌ها گفته ایم و اساسنامه تاکید دارد که تا برگزاری انتخابات رئیس هیئت، می‌تواند در این پست باقی بماند. اگر خوب اساسنامه را خوانده باشید برگزاری انتخابات به عهده کمیته سه نفره‌ای است که یکی از آن نفرات، نماینده شماست و در نهایت هر تصمیمی در کمیته سه نفره گرفته می‌شود، مورد بررسی فدراسیون فوتبال قرار می‌گیرد و اگر نیاز به بازنگری باشد، این اتفاق رخ می‌دهد. شما هدفتان این است که فردی را از طرف خود بگذاری و انتخابات را مهندسی کنید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر