کد خبر: ۷۱۲۶۲۲۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد؛

آیت الله مکارم شیرازی گفت:جهان اسلام باید به گونه‌ای عمل کند که انحراف این گروه‌ها از آموزه‌های دینی و اسلامی به خوبی تبیین و روشن شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله مکارم شیرازی ظهر امروز از طریق ویدئو کنفرانس در کنگره نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های تکفیری و افراطی و راه‌های مقابله با آن که در سنندج برگزار شد،گفت: فعالیت گروه‌های تکفیری با حمایت‌های دشمنان اسلام به صورت جدی دنبال شده و به همین دلیل نیاز است که با آگاهی و روشنگری به دنبال مقابله با آن‌ها بود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به راهکار‌های مختلف مقابله با گروهک‌های تکفیری، عنوان کرد: با آگاهی بخشی بیشتر به مردم و تداوم برنامه‌های فرهنگی، سیاسی و نظامی باید ریشه تکفیری‌ها را از میان برداشت.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: تکفیری‌ها و وهابیت طرفدار واقعی دین مبین اسلام نیستند و در جریان اجتماع مسلمانان در چچن هم به صراحت این گروه‌ها جدای از اسلام و مسلمانان معرفی شدند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه باید همه جهان اسلام در راستای مقابله با تکفیری‌ها متحد شود، بیان کرد: جهان اسلام باید به گونه‌ای عمل کند که انحراف این گروه‌ها از آموزه‌های دینی و اسلامی به خوبی تبیین و روشن شود.

او با بیان اینکه باید از تمامی راه‌های دیگر در راستای مقابله با گروه‌های تکفیری وارد میدان شد، افزود: استفاده از راه حل‌های سیاسی، فرهنگی بدون اقدامات نظامی چاره ساز نیست و به همین دلیل داشتن وحدت در بین مسلمانان برای مقابله با این گروه‌ها ضروری است.

آیت الله مکارم شیرازی تکفیر را خطری نه تنها برای دین مبین اسلام بلکه برای بشریت عنوان کرد و گفت: امروز ویرانی‌های فعالیت و اقدامات گروهک‌های تکفیری در کشور سوریه تا ۵۰ سال آینده نیز ساماندهی و بازسازی نمی‌شود و به همین دلیل باید در مقابل این فعالیت‌ها و اقدامات تکفیری‌ها هوشیار بود.

مرجع تقلید شیعیان ضمن تقدیر از متولیان برگزاری این همایش در استان کردستان، گفت: تشکیل این همایش پرشکوه در این منطقه با حضور علمای تشیع و تسنن را تبریک می‌گوییم.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: هرگونه فعالیت و شرکت در چنین جلساتی ذخیره آخرت است که عمل صالح به شمار می‌رود و خداوند برای آن پاداش قرار داده است و به همین دلیل باید این گونه فعالیت‌ها و اقدامات را تقویت کرد.

همایش نقش استکبار در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری و راه‌های مقابله با آن با مشارکت دفتر نماینده، ولی فقیه در کردستان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و با حضور شخصیت‌ها و علمای برجسته اهل سنت و تشیع در سنندج برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

ریشه کن کردن فعالیت گروه‌های تکفیری نیازمند آگاهی بخشی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر