کد خبر: ۷۱۲۶۳۳۶
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد خبر : ۷۱۲۶۳۳۶

رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد از راه اندازی سینمای سیار دیجیتال جنوب آذربایجان‌غربی در مهاباد خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، رحیم بایزیدی رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد گفت: نخستین سینمای سیار دیجیتال جنوب آذربایجان‌غربی در مهاباد راه‌اندازی شده و اکران فیلم‌ها در آن از نیمه دوم آبان ماه شروع می‌شود.

او افزود: تجهیزات مورد نیاز این سینمای سیار دیجیتالی به ارزش بیش از ۲ میلیارد ریال از سوی انجمن سینمای جوانان خریداری شده و اکران فیلم‌ها توسط این سینمای سیار در مکان‌های روباز و داخل سالن امکان‌پذیر است.

وی اضافه کرد: نخستین اکران فیلم با استفاده از این سینمای سیار در سالن اداره تبلیغات اسلامی مهاباد خواهد بود و در صورت فراهم بودن شرایط جوی در محوطه پارک خبرنگار و پارک شیخ شلتوت و در فضای روباز نیز اکران می‌شود.

بایزیدی با اشاره به اینکه سینمای سیار قابلیت حمل آسان داشته و امکان انتقال آن به سایر شهرستان‌های جنوب آذربایجان‌غربی و حتی مناطق روستایی نیز وجود دارد، گفت: این سینمای سیار با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و استقبال تماشاگران امکان اکران حداقل ۴۰ فیلم سینمایی را در هر ماه دارد.

رییس انجمن سینمای جوانان مهاباد ادامه داد: اکران فیلم‌ها در این سینمای سیار به صورت نسخه دیجیتالی بوده و فیلم‌ها پس از ذخیره در حافظه دستگاه، برروی پرده نمایش آن قرار می‌گیرد و در هیچ مرحله‌ای از «نگاتیو» (فیلم نواری) استفاده نمی‌شود.

او افزود: با توجه به نقش انکارناپذیر سینما در ارتقای فرهنگ عمومی، تلاش می‌شود تا به واسطه این هنر و پخش فیلم‌های موثر، آداب و روابط صحیح اجتماعی به مخاطبان این پرده نقره‌ای منتقل شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام/ج

مهاباد صاحب سینمای سیار شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر