کد خبر: ۷۱۲۸۴۴۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
کد خبر : ۷۱۲۸۴۴۵
گروه : همدان » همدان

سرپرست مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان از توزیع ۶۷ تن نهاده‌های دامی بین واحد‌های تولیدی در این استان خبر داد.

توزیع ۶۷ تن نهاده‌های دامی بین واحد‌های تولیدیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احد ظفری، سرپرست مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه درباره تنظیم بازار تفکیک وظایف بین جهاد کشاورزی و سازمان صنعت و معدن صورت گرفته است گفت: به همین منظور تامین نهاده‌های دامی به عهده جهاد کشاورزی است.

او با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۳ هزار تن ذرت و ۴۴ هزار و ۸۰۰ تن کنجاله سویا بین واحد‌های تولیدی توزیع شده است، افزود: خوشبختانه کمبود و مشکلی در عرضه نهاده‌های دامی در استان وجود ندارد.

سرپرست مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه به تامین نهاده‌ها با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اشاره کرد و گفت: این روند تا پایان سال برای تامین نیاز واحد‌های فعال مرغداری ادامه دارد.

ظفری با بیان اینکه برای ثبت خرید نهاده‌های دامی سامانه «بازرگاه» ایجاد شده است، افزود: در چند ماه اخیر سامانه بازرگاه بهره برداری و تولیدکنندگان رسمی از طریق این سامانه خرید انجام می‌دهند.

او ادامه داد: بهره بردار براساس مجوز تولید در سامانه «بازرگاه» ثبت نیاز می‌کند و نهاده‌های مورد نیاز از سوی سازمان جهاد کشاورزی به بهره بردار تعلق خواهد گرفت.

سرپرست مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه مبلغ خرید در این سامانه از طریق شعب بانک کشاورزی در استان پرداخت می‌شود، گفت: محموله خریداری شده از مرکز به مرغدار تحویل داده می‌شود.

سرپرست مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه پیگیر تسهیلات برای خرید نهاده‌های دامی هستیم بیان کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی سامانه کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها از بازار نهاده‌هاست.

ظفری با اشاره به اینکه تاکنون برای خرید ۴ هزار تن نهاده در استان در این سامانه ثبت نام کرده‌اند و این آمار روزانه در حال افزایش است افزود: این روش تنها راه خرید نهاده‌های دامی خواهد بود و تعاو‌نی‌ها و تشکل‌ها نیز از این طریق خدمات دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/ب

خرید نهاده‌های دامی با سامانه بازرگاه انجام می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر