کد خبر: ۷۱۲۸۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
کد خبر : ۷۱۲۸۵۳۳

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: طرح اقدام ملی در سطح کشور برای ساخت مسکن در دستور کار است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،عمادیان فر معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: طرح اقدام ملی در سطح کشور برای ساخت مسکن در دستور کار است که در خراسان شمالی هم سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در پنج شهرستان ساخته می‌شود.

عمادیان فر افزود: این تعداد واحد در شهر‌های بجنورد، اسفراین، فاروج، گرمه و جاجرم در قالب ساخت مشارکتی اجرایی می‌شود.

او در باره برنامه‌ها برای تامین مسکن اقشار کم درآمد در استان، گفت: امسال هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی برای این قشر اجرایی می‌شود.

عمادیان فر افزود: بر اساس تفاهم میان وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۰ هزار واحد برای اقشار کم درآمد ساخته می‌شود که سهم این استان ساخت هزار واحد در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در باره پروژه‌های مسکن مهر استان نیز اظهار داشت: از ابتدای امسال ۵۰۸ فقره کارت قسط در این خصوص صادر شده است.

عمادیان فر گفت: تاکنون در اسفراین ۲ هزار و ۸۳۴ واحد، بجنورد ۱۶ هزار و ۹۷۷ و شیروان چهار هزار و ۱۹۷ و در مجموع ۲۴ هزار و هشت واحد اجاره نامه مسکن مهر صادر شده و ۱۹ هزار و ۴۳ واحد فروش اقساطی شده است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی با بیان اینکه هنوز هزار و ۷۶۰ واحد مسکن مهر در استان ناتمام مانده است، افزود: در اسفراین پروژه عمران دلاور با ۲۰ واحد، ۸۸ درصد رشد دارد و پروژه عمران همت نور با ۱۲ واحد ۹۲ درصد پیشرفت دارد که در نیمه دوم امسال افتتاح می‌شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

انتهای پیام/د

ساخت ۳۴۰۰ مسکن طرح اقدام ملی در خراسان شمالی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر