کد خبر: ۷۱۲۸۵۴۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
کد خبر : ۷۱۲۸۵۴۳
گروه : سمنان » سمنان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: پرندگان و جانوران زنده‌گیری شده حیات وحش این استان معمولا به مقصد کشور‌های حوزه خلیج فارس قاچاق می‌شوند.

حیات وحش استان سمنان قربانی لذت های کشور های حوزه خلیج فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: کشور‌های حوزه خلیج فارس علاقه زیادی به ورزش قوچ‌بازی دارند به همین دلیل سودجویان با زنده‌گیری پرندگان اقدام به قاچاق می‌کنند.

او افزود: محیط زیست استان سمنان در نیمه نخست امسال در نظارت‌های انجام داده در زمینه خرید و فروش زنده جانوران حیات وحش، ۲۰ قطعه مرغ مینا، حیواناتی مانند قوچ و بهله که تاکسی درمی شدند را کشف کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست بیان کرد: نیمه نخست امسال، هفت بهله پرنده شکاری و چهار راس پستاندار که توسط شکارچیان متخلف زنده‌گیری شده بود کشف و به طبیعت بازگردانده شد و همچنین با هوشیاری یگان حفاظت این اداره کل، ۴۷ مورد تخلف شروع به شکار در استان کشف جرم شد.

عبدوس صریح کرد: سازمان محیط زیست به شدت با سودجویان و تهدیدکنندگان حیات وحش برخورد می‌کند و به تازگی با به روز رسانی قوانین و افزایش سقف جریمه تخلف‌ها روند کاهشی دارد.


بیشتر بخوانید: انهدام باند قاچاق پرنده در خراسان رضوی


او اظهار داشت: جریمه شکار قوچ وحشی ۱۰۰ میلیون ریال تعیین شده که این جریمه بیش از سه برابر ارزش گوشت شکار است و همین عامل نقشی مهم در کاهش تخلف‌ها داشته است.

۱۶درصد از مناطق حفاظت شده کشور در استان سمنان وجود دارد و حدود ۳۰ درصد از انواع گونه‌های گیاهی و جانوری کشور از جمله گونه‌های خاصی مانند یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، زاغ بور و گورخر ایرانی در این استان زیست می‌کنند.

پارک ملی کویر گرمسار و پارک توران یا خارتوران ۲ ذخیره گاه حفاظت شده حیات وحش مهم دنیا در استان سمنان است و هم چنین استان سمنان منطقه‌های حفاظت شده در محدوده جنگل ابر و پرور و پنج منطقه شکار ممنوع دارد.

مناطق حفاظت شده در استان سمنان ۲.۳ میلیون هکتار است و در مجموع بین ۱۵ تا ۲۰ هزار هکتار عرصه‌های طبیعی تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان است که نیاز به حفاظت دارد.

انتهای پیام / م

کشور‌های حوزه خلیج فارس مقصد قاچاق حیات وحش سمنان است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر