کد خبر: ۷۱۲۸۶۶۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
کد خبر : ۷۱۲۸۶۶۲
گروه : سمنان » سمنان

در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ تاکنون به ۱۰۷ واحد تولیدی استان حدود ۳۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت شد.

بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، در یکصد و نود و پنجمین جلسه کارگرو ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان گفت: در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ تاکنون به ۱۰۷ واحد تولیدی استان حدود ۳۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید پرداخت شد.

او افزود: از مجموع طرح‌های پرداختی ۳۸ واحد به ارزش ۲۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش رونق تولید ۹۸ و ۶۹ طرح نیز به ارزش حدود ۱۳۰۰ میلیارد ریال مربوط به برنامه تولید و اشتغال می‌باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: تاکنون ۲۵۶ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز گفت: بعد از بررسی‌های اداره مالیاتی اگر مشخص شد واحد تولیدی در حال فعالیت است و مالیات خود را نمی‌پردازد باید در دریافت مطالبه دولت اقدام کند.

او افزود: جلسه ستاد تسهیل طبق روال در ابتدا ابلاغیه‌های جدید و میزان پرداختی‌های بانک‌ها بررسی می‌شود که در این جلسه طبق روال این دو دستور کار انجام شد.

استاندار سمنان ابراز داشت: با اشاره به رتبه نخست بانک‌های استان در سال قبل در پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی بیان داشت: در حال حاضر نیز سهم استان در پرداخت تسهیلات مناسب است و امروز ۳۶ پرونده مطرح شد که ۹۵ میلیارد تومان پرداختی بود که این رقم خوبی در پرداخت‌ها است.

آشناگر با اشاره به مصوبات دیگر جلسه اظهار داشت: اختلافاتی در بین بانک‌ها در خصوص بعضی از مصوبات بود که در جلسه بررسی شد و در خصوص دستور کار جلسه قبلی که فاصله ۱۰ درصدی عدم جذب بود بحث‌هایی انجام شد و مشخص شد ۳۲ درصد مربوط به نداشتن وثایق لازم و ۲۸ درصد مربوط به وضعیت صورت‌های مالی کارخانجات و درخواست‌های متقاضیان بوده که در این خصوص نیز عملکرد بانک‌های استان مناسب بوده است.

انتهای پیام / م

۲۵۶ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک های عامل معرفی شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر