کد خبر: ۷۱۲۸۶۸۸
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد خبر : ۷۱۲۸۶۸۸
گروه : البرز » کرج

نام دبیرستان دکتر شریعتی در استان البرز پس از تقدیم ۱۴۶ شهید دانش آموز به شهیدستان تغییر کرد.

دبیرستان شهیدستان، یادگار ۱۴۶ شهید دانش آموز + فیلمبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از  البرز، در سال ۵۷ همزمان با آغاز جنگ تحمیلی ایران و عراق، ۱۴۶ نفر از نوجوانان دبیرستان دکتر شریعتی در سن ۱۴ تا ۱۸ سال با هدف دفاع از خاک وطن، خود را به جبهه‌های دفاع مقدس رساندند و یکی پس از دیگری شربت شهادت نوشیدند.

دکتر دانشور از هم کلاسی و هم رزمندگان این شهدا است که دل کندن از این مدرسه و حال و هوای آن برایش سخت است، دانشور عشق به امام خمینی (ره) در راه دفاع از وطن و آرمان‌های انقلاب، شناخت واقعی رهبر کبیر انقلاب وهوشیاری را از دلایل قرار گرفتنشان در مسیر مقاومت دانست و گفت: نوجوانان و جوانان نسل دوم سوم و چهارم انقلاب با دفاع از حرم و شهادت شان ثابت کردند که راه رفقای ما رهروان فراوانی دارد.


بیشتر بخوانید: شورای شهر خرم آباد دست به کار شد/ پاداش به افشاگران فساد در شهرداری


رضا قاسم پور، مدیر دبیرستان شهیدستان گفت: درحال حاضر معلمان این مدرسه جزء دانش آموزان همان روز‌ها و رزمندگان دقاع مقدس هستند که علاوه بر انجام وظیفه تعلیم و تربیت، دانش آموزان را در همه عرصه‌های لازم ازجمله بیان مسائل روز آگاه می کنند.

سنبلی از بازماندگان جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و معلم بازنشسته آموزش و پرورش است، اما همچنان سرکلاس‌های درس حاضر می‌شود، او در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از  البرز، افزود: تا وقتی که توان داشته باشم برای هوشیاری و آگاهی دانش آموزان تلاش می کنم.

اغلب دانش آموزان شهیدستان با شهدای مدرسه خود ارتباط عمیقی دارند و از هر کدام که بپرسی نامی از شهیدان را میان دوستان آنان خواهی یافت در حالی که سن آن‌ها به آن روزها برنمی گردد.

انتهای پیام/م.خ

دبیرستان شهیدستان شهدای انقلاب اسلامی کرج

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر