کد خبر: ۷۱۲۹۳۳۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر : ۷۱۲۹۳۳۷
مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند شهرداری تهران خبرداد؛

سریع‌القلم گفت: ازآنجایی که فروشگاه‌های شهروند سود‌آور هستند از چند ماه پیش اقدامات اولیه برای ورود آن به بورس را آغاز کرده‌ایم.

چهارشنبه////////////// کاظمی/ / فروشگاه شهروند 10 درصد ارزش خود را وارد بورس می‌کندمسعود سریع‌القلم مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به موضوع ورود شهروند به بورس که روز یکشنبه در صحن شورای شهر مطرح شد، گفت: چون شهروند شرکتی سودآور است از چند ماه پیش اقدامات اولیه برای ورود آن به بازار بورس را شروع کردیم و اکنون هم در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند شهرداری تهران با تأکید بر اینکه کار آماده‌سازی زیرساخت‌ها تا چند ماه دیگر تمام می‌شود، گفت: پس از این کار لایحه مربوطه را به شورا ارسال می‌کنیم تا بتوانیم با مصوبه شورای شهر یک بلوک ۱۰ درصدی را برای سال ۹۹ در سازمان بورس عرضه کنیم.

سریع‌القلم با بیان اینکه ابتدا باید قیمت‌گذاری کنیم تا اسناد، صورت حساب‌ها و ترامز مالی توسط بورس تأیید شود، اظهار کرد: بعد از اینکه این موارد تأیید و قیمت‌گذاری رسمی انجام شد می‌توانیم بر اساس آن قیمت‌گذاری ۱۰ درصد ارزش شرکت را در قالب یک بلوک ۱۰ درصدی عرضه کنیم.

او خاطرنشان کرد: بعد از اینکه این کار انجام شد با مصوبه مجمع امکان افزایش بلوک به بیش از ۱۰ درصد هم فراهم خواهد شد.


بیشتر بخوانید: "بازار سرمايه" ايران، سهامدارترين "بورس" منطقه


همچنین احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران در جلسه روز یکشنبه شورای شهر گفت: بورس برای این است که اینکه شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری را بپذیرد، باید کارنامه سودآوری آنها حداقل برای دو سه سال اخیر محرز شده باشد، ولی طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌ام، هیچ‌کدام از این شرکت‌ها سودآور نبوده و گزارشی در این زمینه نداشته‌ایم. 

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شفافیت در این شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است، گفت:‌ این امکان وجود ندارد که یک شرکت طی سه ماه بتوانند وارد بورس شود. 

وی تأکید کرد: شهرداری تاجر نیست که بخواهیم سودآوری کنیم و اعضای شورای شهر به این نکته توجه داشته باشند که قرار نیست شهرداری را با این موضوعات اداره کنیم بلکه هدف اداره شهر است و نباید همه چیز را با نگاه سودآوری بررسی کرد. 

انتهای پیام/

فروشکاه های شهروند سودآور هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر