کد خبر: ۷۱۳۰۴۹۸
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
کد خبر : ۷۱۳۰۴۹۸
گروه : یزد » یزد
معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبرداد:

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال، در اواخر امسال به بهره برداری می‌رسد.

طلسم ۲۵ ساله‌ی کتابخانه مرکزی یزد شکسته شدبه گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، مهدی رمضانی، معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با بیان اینکه حدود ۲۵ سال از عمر کتابخانه مرکزی یزد می‌گذرد، گفت: همه تلاش ما این است که کتابخانه مرکزی یزد در سالی که این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده، به بهره‌برداری برسد.

او افزود: تکمیل این کتابخانه که بیش از ۲۵ سال از زمان آغاز احداث آن می‌گذرد، هدیه‌ای از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی به مردم فرهنگ‌دوست یزد است.

رمضانی ادامه داد: برنامه عملیاتی برای افتتاح این کتابخانه دو وجه اساسی دارد؛ اولین بخش، تکمیل پروژه است که اجرای آن با پیمانکار و مشاور بوده و نهاد نیز ضمن نظارت‌های لازم در این بخش، خواستار اجرای زمان‌بندی دقیق در تکیمل کتابخانه است تا این کتابخانه در دهه فجر سال جاری و یا سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌ها در اسفندماه، به بهره‌برداری برسد.

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اظهارداشت: مبحث مهم دیگر برای تکمیل کتابخانه، تجهیز آن است که این بخش نیز شامل تأمین تجهیزات اداری، الکترونیکی و کتابخانه‌ای می‌شود و نهاد در این زمینه نیز در حال رایزنی، تهیه باکیفیت‌ترین تجهیزات و تأمین هزینه‌های مورد نیاز است.

اسماعیل شفاعی، معاون اداری مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز در این نشست با بیان اینکه این نهاد به طور جدی به دنبال تأمین هزینه‌های تکیمل و تجهیز کتابخانه مرکزی یزد است، بیان داشت: مشاور و پیمانکار پروژه نگرانی خاصی بابت تأمین هزینه‌ها نداشته باشند و پرداخت وجوه موردنیاز همزمان با تکمیل کتابخانه، به مرور صورت می‌پذیرد.

او همچنین از واریز ۱۴ درصد مبلغ پیش‌پرداخت پیمانکار در روز‌هایآینده خبر داد و گفت: مبالغ پرداختی به پیمانکار به صورت مستمر و منظم انجام خواهد شد و در مقابل نیز توقع داریم مراحل کار طبق زمان‌بندی صورت گرفته به پیش برود و پروژه در موعد اعلام شده بهره‌برداری شود.

هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در کتابخانه مرکزی یزد گفت: پس از برگزاری جلسه مناقصه کتابخانه و انتخاب پیمانکار، عملیات تکمیل کتابخانه به سرعت آغاز شده است و در گام نخست نیز منتظر ارائه لیستی از ایرادات و نواقص پروژه از سوی پیمانکار و مشاور هستیم تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع نواقص و کمبود‌ها اقدام کنیم.

پس از واگذاری پروژه کتابخانه مرکزی یزد به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در نخستین گام برای تکمیل کتابخانه، با برگزاری مناقصه، پیمانکار پروژه انتخاب و معرفی شد و پس از آن نیز عملیات تکمیل و تجهیز کتابخانه به سرعت آغاز شده است.

انتهای پیام/ غ

پس از ۲۵ سال بالاخرهپرونده‌ی کتابخانه مرکزی یزد بسته می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر