کد خبر: ۷۱۳۰۶۰۸
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
کد خبر : ۷۱۳۰۶۰۸

معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره گفت: جشنواره تئاتر فتح خرمشهر فرصتی برای جمع آوری متونی است که در زمینه مقاومت نگاشته شده‌اند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،محمد مجتبی حسینی معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره شامگاه گذشته در آیین افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تئاتر ملی فتح خرمشهر این جشنواره را فرصت مغتنمی برای فراهم آوردن متونی که در خصوص مقاومت، دفاع مقدس و سال هایی که ایران از کیان خویش دفاع کرد نگاشته شده و مجالی برای بروز استعدادهای ناب و درخشان که با این موضوع توانسته اند به آفرینش هنری بپردازند، دانست.

او در خصوص برنامه های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان تئاتر خصوصا تئاتر دفاع مقدس، ادامه داد: طبیعتا برنامه های حمایتی وزارت ارشاد اسلامی از تئاتر برنامه های مشخص و منسجمی است و طی سال ها شکل گرفته، یکی از برنامه هایی که برای معرفی این جنبه از تئاتر طرح ریزی شده جشنواره فتح خرمشهر و رویدادهایی از این دست می باشد، برای این جشنواره در همین دوره فعلی قریب ۶۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که ظرف مدت برگزاری جشنواره ۳۳ تئاتر بر روی صحنه خواهند رفت .

 معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رونمایی از کتاب برگزیده نمایشنامه ها  با عنوان« یادگار رهایی»، گفت: مجموعه اقداماتی که در این جشنواره بعنوان رویداد مرکزی درباره آثار مربوط به دفاع مقدس بوجود آمده و مابقی جنبه ها و آثاری که در حول این محور در طول سال به عرصه و بروز می رسد، نشان دهنده توجه هنرمندان به این موضوع است؛ موضوعی که نه تنها مربوط به روزگار ما بلکه متعلق به تاریخ است .

حسینی بین المللی بودن جشنواره را صرف حضور چند گروه خارجی ندانست و افزود: تعریف بین المللی، تعریف دیگری است اینکه چند گروه خارجی در جشنواره ای شرکت کنند به معنای بین المللی بودن آن رویداد نیست. جشنواره تئاتر فتح خرمشهر در بعضی دوره ها دارای میهمان های خارجی بوده اما بین المللی به معنای استانداردش نبوده است.

او گفت:  جشنواره باید استانداردها و نظام ویژه ای پیدا کند که وقتی وارد عرصه بین المللی می شود و میهمان هایی از کشورهای دیگر در آن حضور پیدا می کنند، عمق ارزشمندی این رویداد را بتوانند دریافت کنند.

معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:فکر می کنم جشنواره امسال تئاتر فتح خرمشهر که تمام شاخص های کمی و کیفی اش از توسعه قابل توجهی حکایت دارد، فرصت مناسبی است تا بتواند طی یک برنامه ریزی دقیق و منسجم به مرزی برسد که بتواند بعنوان یکی از مهم ترین رویدادهای ملی و فرا ملی مطرح شود و منطقه را متوجه این جریان ارزشمند هنری کند.

بیست و دومین جشنواره تئائر ملی فتح خرمشهر  با برگزاری آئینی آغاز شد.

انتهای پیام/ د

برگزاری جشنواره تئاتر فتح خرمشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر