کد خبر: ۷۱۳۰۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی برای بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر نوشت: جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، سلام صميمانه هنرمندان تئاتر است که فروتنانه به سرزمين کربلای خوزستان تقديم می‌شود.

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهربه گزارش حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی به بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر نوشت که در ادامه می خوانید.

متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحيم
تئاتر، مقوم فرهنگ و فرهيختگی است و بدين نام و نشان، از تئاتر، پویه‌ها و سویه‌های الهام‌بخشی در جوامع بشری اتفاق افتاده و گزاره‌های آموزنده و جنبش‌آفرينی گزارش شده است که سهم بسزايی در اصلاح و بهبود و ساماندهی فرهنگ عمومی و استقرار اراده و اقامه اراده توده‌های مردمی برای اين کهن‌هنر در نظر گرفته شده است. در روزگار ما، اين نقش قوام‌بخش و الگوآفرين تئاتر، نمودهای نمايانی دارد که «دفاع» و «ميهن‌دوستی»، از نمادهای متمايز آن می‌تواند باشد. تئاتر، با ژرف‌کاوی هشت سال دفاع مقدس و بنيادها و باورهای دينی آن که ستايشگر وطن‌دوستی و نهضت‌های ظلم‌ستيز است، کاشف رويکردهای ناب انسانی اين دوران حماسه‌ساز و منشاء بازتعريف مصاديق شکوهمند معنوی و ملی معاصر است. ستايش ايثارگری‌ها و تقديس جانفشانی‌ها، تلاش برای التيام آلام مردم و تأکيد بر سير و سلوک قهرمانان شهيد، تمجيد جانبازان و آزادگان و خانواده‌های شهید و مقاومت‌های شهری و روستايی از مهم‌ترين کارکردهای تئاتر است.

جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، سلام صميمانه هنرمندان تئاتر است که فروتنانه به سرزمين کربلای خوزستان، خرمشهر و آبادان تقديم می‌شود. سرزمينی که يادآور خروش کارون و استواری نخل‌ها و عظمت مقاومت مردمان صبور خوزستان در هشت سال دفاع مقدس است. همکاران ارجمندم را به تدارک بيشتر و حمايت شایسته‌تر از تئاتر فتح خرمشهر توصیه می‌کنم که هرچه هست امروز به پاس خون‌های شريف شهيدان و پايداری مردم نجيب اين ديار است.»

بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش‌های مسابقه نمایش‌های صحنه، مسابقه نمایش‎های کوتاه، مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های محیطی و میدانی و همچنین کارگاه‌های آموزشی و جلسات نقد و بررسی از ۱۵ تا ۱۹ آبان‌ماه ۱۳۹۸ در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر