کد خبر: ۷۱۳۰۷۶۵
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر : ۷۱۳۰۷۶۵
گروه : البرز » کرج

نظارت بر ۲۰ عنوان پروژه‌های حوزه اقتصاد مقاومتی البرز در دستور کار مسئولان است.

نظارت جدی بر پروژه های اقتصاد مقاومتی البرزبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از  البرز، جهانگیر شاهمرادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در هفتاد و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با تاکید بر ضرورت حضور به موقع مدیران در جلسات، در خصوص یکی از دستورات جلسه با موضوع لغو شعاع ۱۲۰ کیلومتری فعالیت صنایع استان بود، گفت: این مهم در کمیسیون زیربنایی دولت مورد موافقت قرار گرفته و پیگیری‌ها در حال انجام است.

او با اشاره به این که در خصوص این موضوع مهم مباحث زیست محیطی مطرح و حل آن پیگیری شد، افزود: اکنون مسئله لغو شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای فعالیت صنایع استان در دستور کار دولت است، افزود: در این رابطه چند مکاتبه با رئیس جمهوری و دکتر جهانگیری داشته ایم و در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نیز این مهم مورد بحث و پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز در بخش دیگری با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه‌های راه در استان البرز گفت: باید برنامه ریزی زمان دقیق برای اتمام این پروژه‌ها داشته باشیم، باید زمان دقیق افتتاح یک لاین پروژه آزادراه همت طی یک گزارشی به ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه شده و در کنار آن مشکلات موجود بر سر راه بهره برداری از لاین دوم این پروژه با زمان دقیق افتتاح آن ذکر شود.

او در ادامه افزود: رفع مشکلات مرکز دفن زباله حلقه دره از دیگر موضوعات مهم است که با توجه به تاکید استاندار البرز باید به جد دنبال شود، کار‌هایی که آنجا انجام می‌شود مناسب نیست به گونه‌ای که حتی در آن محیط از ماشین پیاده می‌شویم بوی تعفن در آنجا آزار دهنده است.

شاهمرادی با بیان اینکه حوضچه‌های شیرابه حلقه دره برای آلودگی یک استان کافی است، گفت: حل مشکل آنجا یک مطالبه عمومی است و شهرداری باید در کارگروه مربوطه به جد در حل مشکل آنجا کار کند.

او در بخش دیگری با اشاره به همکاری خوب بانک‌های دولتی استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید افزود: در این مورد ۵۷ درصد تسهیلات کشور برای تسهیل و رفع موانع تولید از سوی بانک‌های استان پرداخت شده و در این رابطه رتبه اول کشور را داریم، همچنین در تسهیلات تبصره ۱۸ در کشور رتبه دوم را کسب کردیم، در این‌میان بانک‌های خصوصی آنچنان که باید خود را درگیر مسائل بنگاه‌های اقتصادی نکرده اند و منابع و مصارف این بانک‌ها با هم همخوانی ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در ادامه در خصوص پروژه نمایشگاه بین المللی استان البرز گفت: این پروژه به جز یک قطعه ۵ هزار متری معارضات دیگری ندارد و اصل موضوع اکنون این است که دیوارکشی پروژه شروع شود.

او در ادامه با تاکید بر اینکه طراحی نمایشگاه باید در اسرع وقت ارائه شود، افزود: جانمایی سالن نمایشگاهی نیز لازم است که صورت گیرد و پروژه از حالت غیر فعال بودن خارج شود.

شاهمرادی با این توضیح که مجوز پایانه صادراتی هم اخذ شده و لازم است فعال شود، گفت: در ادامه زمین محل قرارگیری این پایانه تعیین تکلیف می‌شود.

او افزود: دستگاه‌های اجرایی باید در نظر داشته باشند که طبق برنامه ریزی صورت گرفت ضرورت دارد پروژه‌های خود را دنبال کنند و پایان سال گزارشی کار بدهند.

معاون استاندار البرز گفت: در خصوص مدیرانی که در پیشبرد اهداف اقتصادی مقاومتی کوتاهی کرده باشند، گزارش لازم به وزارتخانه متبوع از عدم توانمندی آن‌ها ارائه می‌شود.

او با انتقاد از روند طرح‌ها و برنامه‌های حوزه گردشگری البرز، افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز باید با اتخاذ تدابیر ویژه به این حوزه توجه خاصی داشته باشد تا ظرفیت‌های بالقوه گردشگری البرز بالفعل و شکوفا شود.

شاهمرادی گفت: در ۱۵ روز آینده مجدد جلسه اقتصاد مقاومتی برای پیگیری روند امور این ۲۰ پروژه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ج.خ

روند توسعه گردشگری در البرز رضایت بخش نیست

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر