کد خبر: ۷۱۳۰۸۲۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کد خبر : ۷۱۳۰۸۲۱

مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان گفت:آشوب های ایجاد شده در شهرهای عراق ناشی از نفوذ دست نشانده های استکبار جهانی و حمایت مالی و رسانه ای مزدوران عبری-عربی آن ها در منطقه است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علیرضا رضازاده مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان شامگاه چهارشنبه در جشن امامت امام زمان (عج) با بیان اینکه از زمان امام جواد (ع) تا امام حسن عسکری (ع) خفقان بسیار شدیدی توسط حکام آن زمان بر جامعه اسلامی حاکم بود، اظهار داشت: با این وجود در همین دوران شیعه و معارف اسلامی هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی رشد قابل توجهی داشت.

او با اشاره به مشقات امامان معصوم برای اداره شیعه با وجود حجم گسترده‌ای از خفقان در آن زمان ابراز داشت: برخی از افراد این دوران وظیفه داشتند به عنوان نائب امام در بین مردم حضور داشته باشند تا نسبت به انجام امور مربوط به شیعیان اقدام کنند.

مدیر کل روابط عمومی شورای نگهبان با اشاره به تحولات اخیر عراق بیان داشت: آشوب‌های ایجاد شده در شهر‌های عراق ناشی از نفوذ دست نشانده‌های استکبار جهانی و حمایت مالی و رسانه‌ای مزدوران عبری-عربی آن‌ها در منطقه است.

او با بیان اینکه در دوران صدام حدود سه و نیم میلیون شیعه عراق توسط صدام کشته شدند، افزود: با وجود اینکه اعتقاد داریم برخی از خواسته‌های مردم عراق در زمینه تامین زیرساخت‌های کشور به حق است، ولی آشوب و ناامنی نباید در این کشور گسترش پیدا کند.

رضازاده با اشاره به اینکه شیعه در طول تاریخ امتحانات بسیاری را پس داده است، تصریح کرد: آنچه که مهم است نباید در این امتحانات اشتباه کرد که ممکن است هر اشتباه خسارات جبران ناپذیری برای شیعه و فرهنگ تشیع داشته باشد.

او ضمن انتقاد از وجود انشقاق در بین مسلمانان افزود: آمریکا و اسرائیل و مزدوران آن‌ها در کفر خود یک دست هستند و سعی می‌کنند با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان و شیعیان زمینه تسلط خود را بین آن‌ها فراهم آورند.

مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان با بیان اینکه کسی که ولایت فقیه را نفهمد روح دین را نمی‌فهمد، اظهار داشت: حضور ولایت فقیه در جامعه باعث وحدت و عدم انشقاق در بین آحاد مردم جامعه می‌شود.

انتهای پیام/م

 

در مواجهه با امتحانات نباید اشتباه کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر