کد خبر: ۷۱۳۰۸۶۸
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
کد خبر : ۷۱۳۰۸۶۸
گروه : سمنان » سمنان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

صالحی گفت:تاریخ و تمدن ظرفیتی عظیم از جاذبه‌های ایران زمین است وجاذبه‌های ایران فقط درعناصر معدنی و جاذبه‌های طبیعی نیست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست تخصصی پوشاک، دست بافته‌ها و فرش سنگسری در مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه ایران با عشایر پیوند وجودی دارد به‌گونه‌ای که تاریخ ایران را نمی‌توان بدون تاریخ عشایر شناخت، گفت: عشایر بستر تمدن ایرانی و مادر تاریخ ایران هستند.

او بابیان اینکه نقش عشایر در کشور ما همچنان پررنگ است، افزود: جمعیت عشایری ایران بیش از ۱۰ هزار نفر شهید را تقدیم به انقلاب و ایران کرده است و همچنین باید گفت در بیش از ۶۰ درصد از نقاط مرزی، عشایر دیدبانان کشور هستند.

عضو کابینه دوازدهم گفت: ایل سنگسر جایگاه خاصی را در تاریخ ایران‌زمین دارند و نماد‌ها و نمایه‌های موجود این ایل، چون تقویم و گاهنامه و زبان سنگسری، نشانه‌ای از تأثیرگذاری این ایل در تاریخ و تمدن ایران محسوب می‌شوند.

صالحی بابیان اینکه جشنواره‌هایی همچون این جشنواره سنگسر دارای اهمیت بسزایی هستند، افزود: برگزاری این جشنواره صرفاً یک اتفاق کوچک منطقه‌ای نیست بلکه آغازی است برای یک‌چشم انداز وسیع در سطح کشور لذا معتقدیم برگزاری این جشنواره‌ها فرصت‌های توسعه استان، منطقه و ملی را فراهم می‌کند.

او با تاکید بر اینکه جاذبه‌های ایران فقط در معدن و عناصر معدنی و جاذبه‌های طبیعی نیست، بلکه تاریخ و تمدن این سرزمین نیز از جاذبه‌های ایران است، تصریح کرد: در این راه باید معبر‌ها را به مقصد و مقصد‌ها را به فرصت‌های طولانی اقامت و تکرار حضور تبدیل کنیم که در این راه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای تحقق اهداف عالی فرهنگی و توسعه استان‌ها تلاش می‌کند.

این نشست با موضوع شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی و لباس و سبک زندگی سنگسری برگزار شده است.

انتهای پیام/ح

عشایر بستر تمدن ایرانی و مادر تاریخ ایران هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر