کد خبر: ۷۱۳۰۸۹۶
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
کد خبر : ۷۱۳۰۸۹۶
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان خبرداد؛

جمال گفت: بروکراسی‌های اداری برای توسعه گردشگری که یکی از محور‌های هشت‌گانه توسعه استان است،حذف می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان در نشست تخصصی پوشاک، دست بافته‌ها و فرش سنگسری ضمن بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری تمام‌قد حمایت خواهد کرد، گفت: در این راستا برای توسعه گردشگری تمامی بوروکراسی‌های اداری معمول حذف خواهد شد تا رغبت سرمایه‌گذاران برای حضور در این بخش افزایش یابد.

او ضمن بیان اینکه برگزاری جشنواره ایل سنگسری درواقع فرصتی برای بیان ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان است، افزود: اگر می‌خواهیم به شعار تغییر استان از معبر به مقصد دست‌یابیم باید از همین‌جا شروع کرد و با برگزاری جشنواره‌ها ظرفیت‌های پیش رو را برای سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی تعریف کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه گردشگری یکی از محور‌های هشتگانه توسعه استان تعریف‌شده است، ابراز داشت: ازاین‌رو برای تدوین استراتژی و توسعه گردشگری در استان سمنان، گردشگری استان موردتوجه خاص قرارگرفته و این مهم گسترش خواهد یافت.

جمال ضمن بیان اینکه توجه به جشنواره‌ها از برنامه‌های اصلی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان است، تصریح کرد: پس از ۱۲ دوره برگزاری جشنواره ایل سنگسر، شاهد برگزاری این برنامه فرهنگی عظیم در سطح ملی هستیم که برای نخستین بار با ورود بخش خصوصی و تشکیل ۱۴ کمیته این جشنواره برگزارشده است.

او ضمن بیان اینکه گردشگری عشایری از کهن‌ترین شیوه‌های زیست بشری است، افزود: خوشبختانه امروز در سطح استان به شکل باشکوهی به عشایر توجه شده و این حوزه رونق بسیاری یافته است که البته رسیدن به توانمندی اقتصادی این بخش از جامعه نیز یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره خواهد بود.

انتهای  پیام/ح

اداره کل میراث فرهنگی از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری  حمایت خواهد کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر