کد خبر: ۷۱۳۰۹۹۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
کد خبر : ۷۱۳۰۹۹۱
گروه : زنجان » زنجان
رئیس پلیس فتا زنجان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا زنجان گفت:انتشار تصاویر خصوصی افراد در فضای مجازی تهدیدی جبران ناپذیر است.

انتشار تصاویر خصوصی افراد در فضای مجازی تهدیدی جبران ناپذیر استبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر افزود: کاربران همواره در فضای حقیقی از عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی خود به خوبی مراقبت می‌کنند، در حالی که در فضای مجازی، غافل از تهدیدات و مخاطرات آن به این امر بی اعتنا می‌باشند.

او با بیان اینکه کاربران از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند افزود: فضای مجازی محل مناسبی برای نگهداری تصاویر شخصی و خصوصی افراد نیست و امکان سوء‌استفاده افراد فرصت طلب از این تصاویر (اخاذی، نشر اکاذیب، هتک حیثیت و...) وجود دارد.

او با هشدار به انتشار دهندگان تصاویر شخصی افراد گفت: برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای هرکس به وسیله سیستم‎های رایانه‎ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه حفظ حریم خصوصی کاربران در گام نخست بر عهده خودشان است، افزود: کاربران باید توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و به آن عمل کنند؛ چرا که این کار باعث می‌شود در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

آدینه لو در پایان به شهروندان توصیه کرد :در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق ۱۱۰ یا وب سایت رسمی پلیس فتا به آدرس: https://www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی اعلام کنند.
انتهای پیام/ن
 

هشدار رئیس پلیس فتا زنجان به کاربران فضای مجازی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر