کد خبر: ۷۱۳۱۰۹۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
کد خبر : ۷۱۳۱۰۹۸
گروه : قم » قم
عضو خبرگان رهبری عنوان کرد؛

حجت الاسلام عبداللهی گفت:انقلاب مقدمه مهدویت و جهانی‌شدن اسلام است که تحقق آن مستلزم مدیریت وحراست از آرمان‌های آن هستیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود عبداللهی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نظر روایی نسبت به واژه انتظار گفت: انتظار برخلاف ذهنیت‌ها با عنوان یک عمل و درواقع افضل الاعمال شناخته‌شده حال‌آنکه انتظار واقعی از یک‌جهت اثباتی و یک‌جهت نفی‌ای برخوردار است؛ جهت اثباتی انتظار آماده‌سازی جامعه جهانی منتظر در مسیر آرمان‌ها و ارزش‌ها و اهداف امام زمان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری محوریت مهدویت را تزکیه و خودسازی شخصی درون خانواده دانست و تصریح کرد: برای حفظ آرمان‌های انقلاب و عزت اسلامی ازیک‌طرف و مبارزه در برابر استکبار جهانی، تهاجم فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و هر آنچه در تضاد این ارزش‌هاست باید تلاش کرد.

حجت الاسلام عبداللهی تلاش در راستای حفظ آرمان‌های انقلاب را جلوه‌ای از انتظار خواند و یادآور شد: انقلاب مقدمه مهدویت و جهانی‌شدن اسلام است که برای تحقق آن مستلزم مدیریت و حراست از ارزش‌ها و آرمان‌های آن و نفی هر آنچه استکبار جهانی با خود به همراه دارد هستیم.

او در بیان معنای واژه انتظار آن را برابر جهاد دانست و گفت: برای برداشتن گام‌های استوار در آینده باید گذشتگان را درست شناخت بنابراین هر گامی که در راستای انتظار مهدوی برداشته شود خود مصداق جهاد فی سبیل الله است لذا جهاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی انتظار مساوی با جهاد است.

عبداللهی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری خطاب به جوانان افزود: شما باید با حراست از انقلاب خود آن را با حرکتی انقلابی مقدمه و تمدن سازی برای رسیدن به جامعه مهدوی که آرمان بزرگ تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی است نزدیک کنید.

انتهای پیام/ ح

تلاش در راستای حفظ آرمان‌های انقلاب جلوه‌ای از انتظار است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر