کد خبر: ۷۱۳۱۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
کد خبر : ۷۱۳۱۶۵۸
معاون وزیر نیرو اعلام کرد؛

رسولی‌ها گفت: تلاش کردیم فرایند سرمایه گذارای در بخش آب و نیروگاه‌های آبی را تسهیل کنیم تا به جای بحث تخصیص، یک مجوز گذر حجمی آب صادر شود.

چراغ سبز وزارت نیرو برای گذر حجمی آببه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت نیرو، محمد حاج رسولیها مدیر بخش آب کشور در آئین بهره برداری از نیروگاه‌های برق‌آبی مسیر خط انتقال آب شرب ساری و زیست محیطی سد شهیدرجایی به اهمیت نیروگاه های برق‌آبی و ظرفیت‌های این نیروگاه ها در استان مازندران، اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد.  
 
او با اشاره به شروع خوب شرکت آب منطقه‌ای مازندران در احداث این نیروگاه‌ها و ضرورت بهره گیری از تجربه و توان بخش خصوصی برای پیشبرد این هدف، گفت: تلاش کردیم مشکلات قانونی پیش رو سرمایه گذاران در این بخش را برطرف و فرآیند آن را تسهیل کنیم؛ به گونه ای که هرماه به جای بحث تخصیص، یک مجوز  گذر حجمی آب  صادر می کنیم.
 
حاج رسولیها افزود: در بین نیروگاه های تجدیدپذیر نیروگاه های برق‌آبی باتوجه به نرخ تضمینی تعیین شده از توجیه بسیار بالایی برخوردار هستند بنا بر این از همه سرمایه گذاران دعوت می کنیم در این کار مهم مشارکت نمایند.

او، یکی از بحث های مهم استان مازندران را بحث احداث سدها دانست و گفت: باید تلاش کنیم مطالعات طرح های سدسازی تکمیل و اجرای آنها شروع شود و طرح های نیمه تمام هم تکمیل شود.
 
حاج رسولیها با اشاره به عقب ماندگی استان در بحث توسعه منابع آب، احداث سد زارم رود را برای بخش مرکزی و شرق استان ضروری برشمرد و گفت: برای ادامه ی مدول دوم تصفیه خانه نیازمندیم سد زارم رود هرچه سریعتر اجرایی شود.
 
این مدیر بخش آب کشور، موضوع مهندسی رودخانه را یکی از دغدغه های آب کشور دانست و تصریح کرد: باتوجه به رخداد سیل؛ امروز فهم مشترکی برای اقدامات مهندسی رودخانه ایجاد شده و باید ضمن تامین اعتبار مورد نیاز مسائل رودخانه را نیز حل و فصل کنیم.

وی در پایان باتوجه به نگرانی مردم و نمایندگان استان مازندران در بحث انتقال آب تاکید کرد: وزارت نیرو بر انجام کار کارشناسی تاکید دارد و اطمینان می دهد تا زمانی که مطالعات طرح تکمیل نشود و مباحث کارشناسی آن روشن نگردد قطعا هیچ اقدام عملی را شروع نخواهد کرد.
 
انتهای پیام/

بهره برداری از نیروگاه‌های برق‌آبی مسیر خط انتقال آب شرب ساری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر