کد خبر: ۷۱۳۱۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
کد خبر : ۷۱۳۱۶۶۹
فرمانده قرارگاه شمال غرب ارتش:

قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران از آماده باش کامل یگان‌های این نیرو برای امدادرسانی خبر داد.

آمادگی ارتش برای امدادرسانی به زلزله زدگان آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،امیر سرتیپ دوم ستاد علی حاجیلو گفت: از شب گذشته که زلزله قدرتمندی در آذربایجان شرقی به وقوع پیوست، دستور آماده باش به همه یگان‌های مستقر در آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی و بخشی از استان کردستان صادر شد.

اوافزود: فرماندهان یگان‌های مستقر در سه استان آمادگی‌های لازم را برای امدادرسانی به زلزله زدگان و نیز امکانات اسکان موقت حادثه دیدگان فراهم کرده اند.

اواز حضور فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان و فرمانده تیپ ۴۰ متحرک هجومی سراب در کانون وقوع حادثه در میانه خبر داد و ادامه داد: این نیرو‌ها به عنوان نزدیک‌ترین یگان‌ها به کانون زلزله جهت ارزیابی وضع و ارائه دستورات لازم برای امدادرسانی در شهرستان میانه حاضر شده اند.

امیر سرتیپ دوم حاجیلو اظهار کرد: نیروی انسانی، امکانات درمانی و تجهیزات امدادی لازم توسط تیپ ۴۰ متحرک هجومی سراب در میانه مستقر شده است.

این مقام ارشد نظامی منطقه شمالغرب کشور از آماده باش پایگاه هوانیروز تبریز هم خبر داد و گفت: پایگاه هوانیروز ارتش در تبریز هم آمادگی لازم برای امدادرسانی هوایی را فراهم کرده است و در صورت اعلام نیاز پرواز بالگرد‌ها به منطقه انجام می‌شود.

او در ادامه افزود: هنوز از سوی مسئولان استانی اعلام نیازی صورت نگرفته است، اما همه تمهیدات لازم برای مقابله با یک بحران و ارائه خدمت به مردم شریف آذربایجان توسط ارتش انجام شده است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا با تسلیت به خانواده‌های جانباختگان زلزله شب گذشته در آذربایجان شرقی تاکید کرد: همه امکانات و تجهیزات ارتش متعلق به مردم و در خدمت آنهاست.

 

انتهای پیام/

 

پایگاه هوانیروز ارتش در تبریز هم آمادگی لازم برای امدادرسانی هوایی را فراهم کرده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر