کد خبر: ۷۱۳۱۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
کد خبر : ۷۱۳۱۶۸۱
یک مقام مسئول در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تا ساعت پایانی امروز میزان خسارت وارد شده به واحد‌های مسکونی در روستا‌ها اعلام می‌شود.

هنوز خسارت‌های وارد شده بر واحد‌های مسکونی در مناطق زلزله زده مشخص نیست/ واحد‌های مسکونی در روستا‌ها مقاوم سازی شده‌اندعزیز اله مهدیان معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه تا کنون آمار دقیقی از خسارت‌های وارد شده بر واحد‌های مسکونی در روستا‌ها اعلام نشده است، گفت: خوشبختانه به دلیل آنکه بسیاری از واحد‌های مسکونی در روستا‌ها طی سال‌های گذشته با دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی شده بودند بنابراین به نظر می‌رسد میزان خسارت‌های وارد شده در این روستا‌ها کمتر باشد.

او با بیان اینکه کارشناسان بنیاد مسکن به محل حادثه و روستا‌ها اعزام شده‌اند، گفت: تا ساعت پایانی امشب میزان خسارت وارد شده به واحد‌های مسکونی در روستا‌ها اعلام می‌شود.
بیشتر بخوانید: پاکسازی تمامی محور‌های آذربایجان شرقی بر اثر زلزله/ هیچ یک از محورهای تبریز مسدود نیست

مهدیان توضیح داد: در سال‌های گذشته با توجه به زلزله‌ای که در استان آذربایجان شرقی رخ داده بود بسیاری از واحد‌های مسکونی در روستا‌ها نوسازی و بازسازی شده بودند و به نظر می‌رسد که به دلیل بازسازی واحد‌های مسکونی در این روستا میزان خسارت‌های وارد شده در واحد‌های مسکونی بسیار کاهش یابد چرا که این واحد‌ها توسط خود مردم و با باکیفیت‌ترین مصالح مقاوم سازی شده‌اند.

گفتنی است امروز ۱۷ آبان در ساعت ۲۲ و ۱۷ دقیقه بامداد زلزله‌ای به بزرگی ۵ و ۹ دهم ریشتر در استان آذربایجان  شرقی رخ داد که بر اثر این زلزله حدود ۸۰ روستا دچار خسارت شده‌اند که به گفته مسئولان این بخش تا کنون ۷۴ روستا ارزیابی شده و حدود ۴۰۰ واحد مسکونی بر اثر زلزله دچار خسارت شده‌اند.همچنین طبق اعلام مسئولان استان آذربایجان شرقی ۳۰ خانه در روستای ورمکش میانه دچار تخریب ۱۰۰ درصدی شده است.

انتهای پیام/

واحد‌های مسکونی در روستا‌ها مقاوم سازی شده‌اند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر