کد خبر: ۷۱۳۲۰۶۷
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
کد خبر : ۷۱۳۲۰۶۷
گروه : ایلام » ایلام
رئیس دانشگاه پیام نور ایلام خبر داد;

رئیس دانشگاه پیام نور ایلام گفت: مرکز اربعین پژوهی در دانشگاه پیام نور ایلام راه اندازی خواهد شد.

راه اندازی مرکز اربعین پژوهی در دانشگاه پیام نور ایلام

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، سهراب زاده رئیس دانشگاه پیام نور ایلام گفت: دانشگاه پیام نور در زمینه راه اندازی مرکز اربعین پژوهی در استان پیشقدم شده و قرار است با اخذ مجوز‌های لازم این مرکز در شهرستان مهران ایجاد شود.

او ادامه داد: امکانات، فضای مناسب و اعضای علمی علاقمند به خدمت برای ایجاد این مرکز در استان حضور دارند.

سهراب زاده مطرح کرد: با تاثیر دانشگاه در توسعه فرهنگی و اجتماعی، بسیاری از رفتار‌ها و خدمات در این مرکز ساماندهی می‌شود و بر رویداد‌هایی از جمله نگاه اقتصادی که در قبال اربعین ممکن است رخ دهد، تاثیرگذار است.

او با بیان اینکه راهپیمایی اربعین اتفاق مهمی در دنیای تشیع است ادامه داد: یکی از مهمترین رویداد‌هایی که هر ساله تکرار می‌شود راهپیمایی اربعین است که به عنوان یکی از اخبار مهم دنیا در آن بازه زمانی مطرح است.

رئیس دانشگاه پیام نور ایلام با بیان اینکه دبیرخانه ستاد اربعین در ایلام مستقر است افزود: هم اکنون این دبیرخانه با همان نگاه برای سال آینده با توجه به عملکرد‌ها برای ساماندهی آن‌ها فعالیت می‌کند.

او اظهار کرد: مسیری که به بارگاه اباعبدالله و سایر معصومین باز شده به نوعی می‌تواند برکت اقتصادی نیز برای استان ایلام به همراه داشته باشد.

سهراب زاده ادامه داد: گشایشی که در زیر ساخت‌های استان و تغییرات چشمگیر شهرستان مهران است از نشانه‌های برکت همایش اربعین برای استان و در نهایت برای کشور است.

او مطرح کرد: موضوع اربعین نباید به صورت مقطعی دنبال شود بلکه برای ترسیم یک چشم انداز کلی با نگاه دقیق تنظیم سند فرهنگی، علمی، آموزشی و اجتماعی ضروری است.

انتهای پیام/ ن

مرکز اربعین پژوهی در دانشگاه پیام نور ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر