کد خبر: ۷۱۳۲۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
کد خبر : ۷۱۳۲۲۲۹

رئیس فدراسیون فوتبال ضمن ارائه شرایط مشهد برای میزبانی از بازی ایران با هنگ کنگ دلیل برکناری سعید فتاحی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی تاج پس از برگزاری نشست خبری اش در مشهد در جمع خبرنگاران درباره تغییر داور دیدار عراق با ایران گفت: نظرمان این بود اگر این بازی در قطر برگزار شود بهتر است، اما میزبان حق دارد اگر نتواند در کشورش بازی را برگزار کند دست کم‌خودش زمین بی طرف را انتخاب کند و به همین دلیل عراق هم اردن را انتخاب کرد. با توجه به اینکه ابتدا داور بازی اردنی و عرب بود، اما من به عنوان نایب رئیس AFC هیچ اظهارنظری درباره داوری نمی‌کنم و نمی‌گویم داور خوب بود یا بد‌

او افزود: ما تنها نامه‌ای که به فیفا و AFC ارسال کردیم این بود که زیبنده نیست و سبب شائبه می‌شود که داور عرب برای تیم عرب زبان عراق سوت بزند. هیچگونه اظهارنظر فنی هم انجام ندادیم. در نهایت آن‌ها داور سریلانکایی انتخاب کردند که برای فیفا و AFC اتفاق خوبی است که تصمیمی مشترک گرفتند.

تاج تصریح کرد: نباید برای بازی تیم ملی ایران با عراق و هر کشور عربی دیگری داور عرب بگذارند. اکنون هیچ مشکلی برای اعزام به اردن نداریم و امیدواریم بازیکنان غیورمان و کادرفنی بتوانند سه امتیاز دیداری که حریف در خانه خودش از ایران میزبانی نمی‌کند ذخیره کرده تا برای دور برگشت مشکلی نداشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره شرایط میزبانی تیم ملی فوتبال ایران از هنگ کنگ در مشهد گفت: برای بازی امروز (جمعه) شهرخودرو با پارس جنوبی به ورزشگاه امام رضا (ع) رفتم و شاید بتوانیم بازی با هنگ کنگ را در مشهد برگزار کنیم. این بازی نوروز ۹۹ برگزار می‌شود و شاید در آن زمان تنها ۵،۶ هزار تماشاگر برای تماشای بازی به ورزشگاه آزادی بیایند، اما اگر بتوانیم بازی با هنگ کنگ را در مشهد برگزار کنیم، ورزشگاه امام رضا (ع) مملو از تماشاگر می‌شود.

او افزود: این موضوع هم شرایطی دارد. ابتدا باید سرمربی مان را متقاعد کنیم که تیم ملی در مشهد بازی کند که شاید این کار انجام شود. ضمن اینکه با توجه به برگزاری بازی در نوروز باید هتل خالی هم برای هر ۲ تیم در مشهد وجود داشته باشد. همچنین باید هنگ کنگ را هم برای سفر به مشهد آماده کنیم که آن هم کار سختی نیست. مهم خالی بودن هتل‌ها و ترانسفر این مجموعه است که انشالله بتوانیم این کار را انجلم بدهیم.

تاج درباره اصلی‌ترین دلیل برکناری سعید فتاحی اظهار داشت: اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال، بهترین جواب برای این سوال است. در این اطلاعیه از زحمات بی دریغ فتاحی که انسان زحمتکش، کاربلد و درستی است قدردانی شد. در هر سیستمی هم تغییر طبیعی است. در خود صدا و سیما چه میزان تغییر نیرو داریم. معاون این سازمان را تغییر دادند و هیچکس هم نفهمید. نیرو‌های وزارت خانه را تغییر می‌دهند و آنجا هم کسی متوجه نمی‌شود. اکنون رئیس کمیته مسابقات یکی از زیر مجموعه‌های مان یعنی سازمان لیگ تغییر کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: بی شک فتاحی در روز‌های آتی در فدراسیون فوتبال مشغول کار دیگری می‌شود و حتی احتمال دارد در هفته‌های آتی یک تا ۲ تغییر دیگر هم در فدراسیون رخ بدهد. همانگونه که سازمان لیگ از زحمات فتاحی تشکر کرد، من هم قدردان زحمات این نیروی کاردان و زحمکتش هستم. تغییر در هر سیستمی طبیعی است. حالا شاید سوال بپرسید که چرا دیگر از این نیروی کاردان استفاده نمی‌شود، اما من می‌گویم از او استفاده خواهیم کرد حتی شاید شایسته‌تر از قبل.

انتهای پیام/

اظهارات تاج درباره شرایط میزبانی مشهد از بازی ایران و هنگ کنگ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر