کد خبر: ۷۱۳۲۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
کد خبر : ۷۱۳۲۲۶۶

حشد الشعبی عراق در بیانیه‌ای از موضع امروز مرجعیت دینی شیعیان این کشور استقبال کرد.

حشدالشعبی عراق بر پایبندی به رهنمودهای مرجعیت دینی تاکید کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، حشد الشعبی عراق در بیانیه‌ای ضمن استقبال از موضع امروز مرجعیت دینی شیعیان این کشور اعلام کرد: گفتمان پدرانه مرجعیت دینی را با توجه زیاد دنبال می‌کنیم. سخنان مرجعیت را مشعلی در تاریکی می‌دانیم که راه را برای رویارویی با توطئه گران و فتنه گران روشن می‌کند.

این بیانیه می افزاید: فرزندان شما به رهنمود‌های مرجعیت دینی و حامیان مطالبات بحق به طور کامل پایبندند. آنچه را در سخنان مرجعیت دینی آمده است و پرچم عراق را که در میادین تظاهرات بالا رفته است ارج می‌نهیم و از قدردانی مرجعیت از تلاش‌های فرزندانشان در حشد الشعبی و نیرو‌های امنیتی و تاکید بر ضرورت فراموش نکردن فداکاری‌های آن‌ها، تشکر می‌کنیم. همواره و در همه شرایط سربازان فداکار خدا، کشور، مرجعیت و ملت باقی خواهیم ماند.

آیت‌الله علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق امروز در خطبه‌های نماز جمعه -که از سوی نماینده او قرائت می‌شد- درباره سوء استفاده برخی طرف‌های داخلی و خارجی از ناآرامی‌های این کشور هشدار داده بود.

عبدالمهدی الکربلائی، نماینده مرجعیت عالی شیعیان عراق، بار دیگر با تاکید بر بر لزوم مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات، گفت اعتراضات مردمی خواستارِ اصلاح، ادامه دارد و مردم عراق شجاعت، ایثار، صبر، پایمردی و همبستگی بسیاری از خود نشان دادند.

 او از مقامات این کشور خواست در چارچوب اجابت مطالبات شهروندان، به سرعت به فساد، سهمیه‌بندی و نبود عدالت اجتماعی پایان دهد.

نماینده مرجعیت عالی شیعیان عراق در ادامه اعلام کرد نیروهای امنیتی عراق باید از هرگونه خشونت در برخورد با معترضان اجتناب کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر