کد خبر: ۷۱۳۲۲۷۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴
کد خبر : ۷۱۳۲۲۷۲

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کارون از برداشت بیش از یک کیلوگرم طلای سرخ در شمال خوزستان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عبدالمجید میرزاپور مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کارون گفت: نخستین تولید زعفران در شمال خوزستان به مقدار یک کیلو و ۲۰۰ گرم با عیار بالا نسبت به سایر زعفران‌های مشابه در کشور برداشت شد.

او اظهار کرد: این میزان زعفران طی یک دوره ۳ ماهه از ۱۵ مرداد تا نیمه نخست آبان ماه از ۳۵۰ کیلوگرم پیاز زعفران برداشت شده است.

میرزاپور بیان داشت: طرح پایلوت کشت زعفران به منظور ترویج کشت این گیاه در شرکت کشت و صنعت کارون در دستور کار قرار داشت که خوشبختانه با دانش بخش خصوصی نخستین مزرعه تولید زعفران به گل نشست.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کارون با اشاره به صرفه اقتصادی این گیاه سنتی و ارزشمند ایرانی ادامه داد: با کشت موفق زعفران در این منطقه زمینه برای ترویج، تولید و گسترش زعفران در شوشتر و شمال خوزستان به ویژه شرکت کشت و صنعت کارون فراهم شد که به طور قطع می‌تواند علاوه بر تولید ثروت، رونق اقتصادی و اشتغال زایی، نرخ کسب و کار را نیز افزایش دهد.

این مقام مسئول افزود: این آمادگی وجود دارد تا ضمن واگذاری محل کشت زعفران به بخش خصوصی، آموزش‌های لازم نیز درصورت لزوم به علاقه‌مندان کشت و تولید این گیاه ارائه شود.

عبدالمجید میرزاپور تصریح کرد: سازگاری گیاه زعفران با شرایط آب و هوایی مناسب شمال خوزستان و با استفاده از روش‌های جدید کشت بدون استفاده از سموم و کود‌های شیمیایی و نیز ۱۰۰ درصد ارگانیک می‌تواند تحولی بزرگ در کشاورزی شمال خوزستان به وجود آورد تا طلای سرخ خوزستان نیز وارد بازار پرطرفدار مصرف داخلی و خارجی شود.

شرکت کشت و صنعت کارون بزرگترین تولیدکننده شکر سفید ایران و خاورمیانه در شمال خوزستان و در حومه شوشتر است.

انتهای پیام/گ

برداشت زعفران در خوزستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر