کد خبر: ۷۱۳۲۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
عضو کمیسیون انتخابات افغانستان:

عضو کمیسیون انتخابات افغانستان از احتمال به تاخیر افتادن مجدد اعلام نتایج ابتدایی انتخابات خبر داد.

اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ممکن است بار دیگر به تاخیر بیفتدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، مولانا محمد عبدالله، عضو کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از احتمال به تاخیر افتادن مجدد اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت کاری، مسیر راه و مشکلاتی که پیش رو داریم، به نظر من اعلام نتایج ابتدایی در تاریخ ۲۳ عقرب/ آبان ممکن نخواهد بود و ممکن است اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر به تاخیر بیفتد.

این عضو کمیسیون انتخابات افغانستان افزود که تاکنون گام های عملی در خصوص بازشماری بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری برداشته نشده است. این در حالی است که پیش از این کمیسیون انتخابات اعلام کرده بود این روند را در تاریخ 14 عقرب/ آبان آغاز خواهد کرد.

گفتنی است که در ابتدا قرار بود نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که 6 میزان/ مهر برگزار شده بود در تاریخ ۲۷ میزان/ مهر و نتایج نهایی در ۱۶ عقرب/ آبان اعلام شود، اما کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام نتایج ابتدایی را به ۲۳ عقرب/ آبان به تعویق انداخت.

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی تاکید کرده است که تاخیر مجدد در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری غیر قابل پذیرش است.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان روز گذشته اعلام کرد که یکی از تیم‌های انتخاباتی مانع بازشماری آرا می شود.

وی از تیم مشخصی نام نبرد اما تاکید کرد که راضی نشدن این تیم برای آغاز بازشماری، راه را برای تاخیر بیشتر برنامه‌های کمیسیون هموار می کند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر