کد خبر: ۷۱۳۲۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
کد خبر : ۷۱۳۲۶۷۴

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۶۸۹ هزار و ۵۸ تن کالادر هفت ماهه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به خارج کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۹۳ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش ۹۳ درصدی صادرات از طریق پایانه مرزی میرجاوه ایوب کرد سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: افزایش صادرات از این پایانه مرزی نشان از اهمیت آن و تاثیر مثبت سیاست‌های اقتصادی دولت در این زمینه دارد.

او  گاز مایع، میلگرد، هیدروکربن و حلال را از عمده کالا‌های صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت ذکر کرد و گفت: این پایانه مرزی از جایگاه ویژه‌ای از لحاظ حمل و نقل، ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است به طوری که با برنامه ریزی و استفاده از فرصت‌های در نظر گرفته شده در چهارچوب همکاری و توافقنامه‌های فی مابین، سود سرشاری عاید کشور خواهد شد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از واردات ۹۴ هزار و ۸۷۱ تن کالا در هفت ماه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور خبر داد و افزود: برنج، انبه، کنجد و گوشت عمده کالا‌های وارداتی این پایانه مرزی را در هفت ماه سالجاری تشکیل دادند.

کرد بیان کرد: مجموع ترانزیت انجام شده در پایانه مرزی میرجاوه نیز در این مدت ۱۷۷ هزار و ۱۷۷ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۴۴ هزار و ۱۹۰ تن افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

او در پایان به اشاره به موقعیت ویژه مرز زمینی رسمی میرجاوه افزود: تردد ۲۷۲ هزار و ۴۲۷ مسافر در هفت ماهه امسال در پایانه مرزی میرجاوه ثبت شده که با افزایش ۵۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشان از اهمیت این پایانه مرزی به ویژه در طرح تردد زائرین خارجی دارد.

انتهای پیام/ع

افزایش صادرات مرزی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر