کد خبر: ۷۱۳۲۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کد خبر : ۷۱۳۲۷۱۵
سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران:

قمری گفت: به منظور ارتقای کیفیت کالا‌های صادراتی، کارگروه مدیریت کیفیت مجددا فعال خواهد شد.

کارگروه مدیریت کیفیت در سازمان توسعه تجارت ایران مجدد فعالیت می کندبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، احسان قمری سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، کارگروه مدیریت کیفیت به منظور ارتقای کیفیت کالا‌های صادراتی تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه هدف این کارگروه ارتباط مستمر میان سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان توسعه تجارت ایران است، افزود: بسیاری از صادرکنندگان از قوانین استاندارد، بخصوص در شرایط تحریم آگاهی کمی دارند، از این رو، مباحث مرتبط با استاندارد هم در «بسته حمایتی تسهیل فضای کسب و کار و حمایت از واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحد تولیدی در سال حمایت از کالای ایرانی» و هم در تدوین بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سازمان توسعه تجارت ایران گنجانده شده است.


بیشتر بخوانید: تشریح ۱۰ بند وظایف سازمان توسعه تجارت ایران


سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی بیان کرد: توجه به استاندارد کیفیت کالا‌های صادراتی، به خصوص برای ۱۵ کشور هدف و هند و چین، طی این سال‌ها مغفول مانده است که با فعال شدن کارگروه مذکور و اخذ نظرات کارشناسی از دستگاه‌های ذیربط برنامه ریزی خواهد شد.

قمری با اشاره به تفاهم نامه استاندارد ایران با ۵۰ کشور، عنوان کرد: برخی از کشور‌های طرف قرارداد به تعهدات خود در زمینه استاندارد عمل نمی کنند که نیاز است در کمیسیون‌های مشترک به آن پرداخته شود همچنین مقرر است تا با اتحادیه اوراسیا نیز تفاهم نامه‌ای در خصوص استاندارد منعقد شود.

وی در ادامه گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان هاب صادراتی کشور، واسط میان صادرکننده و سازمان ملی استاندارد است، بنابر این، صادرکنندگان مشکلات خود در مورد استاندارد را با سازمان توسعه تجارت ایران درمیان بگذارند.

سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی بیان کرد: با فعال کردن کارگروه کیفیت و استاندارد، طرح جامع نظام مدیریت کیفیت با اخذ نظرات کارشناسی ویرایش می شود، همچنین نشستی به منظور آشنایی صادرکنندگان با قوانین استاندارد، در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان ملی استاندارد و با حضور مسئولان این ۲ سازمان برگزار خواهد شد.

قمری تشریح کرد: در تدارک ایجاد غرفه‌ی دائمی سازمان ملی استاندارد در نمایشگاه‌های بین المللی هستیم تا معرفی و ارائه‌ی خدمات استاندارد به بهترین نحو در دسترس صادرکنندگان قرار گیرد.

انتهای پیام/

انعقاد تفاهم نامه ای با اتحادیه اوراسیا در قالب استاندارد سازی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر