کد خبر: ۷۱۳۲۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
کد خبر : ۷۱۳۲۷۳۹
مدنی خبر داد؛

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: تاکنون ۱۸ هزار طرح اجتماعی محور در ۲۸ استان ایجاد شده است که در پی آن ۵۰ هزار شغل در مناطق محروم شکل گرفت.

ایجاد ۵۰ هزار شغل برای مردم مناطق محروم و روستاییبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید امیر حسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آیین سومین دوره آموزش تسهیلگران اقتصادی _اجتماعی اظهار کرد: بنیاد برکت سال گذشته بر اساس رسالتی که بر عهده داشت بر روی مدل‌های اشتغال اقتصادی-اجتماعی روستایی و مناطق محروم مطالعاتی انجام داد.

وی با بیان اینکه نزدیک ۲ سال است که کار مطالعاتی آن انجام شده و کارهای عملیاتی آن نیز نزدیک به یک سال است که اجرا می‌شود، افزود: بیش از ۴۳۰ تسهیلگر به صورت شبکه‌ای در ۲۸ استان کشور حضور فعال و موثری دارند.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: سومین دوره آموزش تحلیلگران اجتماعی-اقتصادی با همکاری دانشگاه تهران از امروز آغاز می‌شود.

مدنی با بیان اینکه محور توسعه سرمایه انسانی است، گفت: محور طرح اشتغالزایی و اجتماع محور نیز سرمایه انسانی است و تسهیلگران به عنوان نمادی از نیروی انقلابی این طرح را دنبال می‌کنند.

ایجاد ۱۸ هزار طرح اجتماعی محور در ۲۸ استان کشور

مدنی ادامه داد: تاکنون ۱۸ هزار طرح اجتماعی محور در ۲۸ استان ایجاد شده که منجر به شکل گیری ۵۰ هزار شغل در کشور و مناطق محروم شده است.


بیشتر بخوانید: ایجاد ۷۸۰ شغل از سوی بنیاد برکت در روستا‌های استان قم


وی با بیان اینکه تا پایان سال طرح‌های اجرایی شده و اشتغال محور به ۴۰ هزار مورد می‌رسد، گفت: با اجرایی شدن این طرح‌ها ۵۰ هزار خانواده از آن بهره‌مند خواهند شد و تسهیلگران به صورت نیروی‌های جهادی فعالیت می‌کنند‌.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه یک تسهیلگر باید باهوش و آتش به اختیار باشد تا بتواند به موقع تصمیم گیری کند و منجر به تحول در منطقه شود، گفت: توانمندسازی و ایجاد اشتغال باعث می‌شود مردم دیگر به شهر‌ها مهاجرت نکنند و بسیاری با ثبات در منطقه به شهر‌های خود بازگردند.

انجام بیش از ۴۱ درصد از ۱۸ هزار طرح اجتماع محور توسط زنان 

وی با تأکید بر اینکه در طرح‌های توانمندسازی زنان نقش محوری دارند، گفت: بیش از ۴۱ درصد از ۱۸ هزار طرح اجتماع محور اجرا شده توسط زنان انجام شده است.

مدنی گقت: تا پایان سال با تولیدات گوشت ۱۰ درصد نیاز کشور را تأمین خواهیم کرد، همچنین تاکنون با اجرای طرح‌هایی ۵ درصد کسری گوشت کشور را تأمین کردیم که ۸ هزار تن مربوط به تولیدات ما بود و قصد داریم تا پایان سال آن را به ۱۰ درصد افزایش دهیم.

مدیر عامل بنیاد برکت گفت: تاکنون با اجرای طرح‌های اجتماع محور ۱۲ هزار متر فرش بافته شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر