کد خبر: ۷۱۳۲۹۱۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
کد خبر : ۷۱۳۲۹۱۶
مقدم:

سرپرست ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از شروع به کار واحد‌های سیار تست کنار جاده‌ای خبر داد.

واحد‌های سیار تست کنارجاده‌ای در سطح شهر تهران مستقر می‌شوندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین مقدم سرپرست ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از شروع به کار واحد‌های سیار تست کنار جاده‌ای به همراه پلیس راهور در سطح شهر تهران با شروع فصل سرما و افزایش آلودگی هوا خبر داد.

وی در توضیح این خبر اظهار داشت: در چند ماه اخیر اکیپ‌های تست کنارجاده‌ای در چندین مبادی ورودی و خروجی شهر تهران مستقر بوده و وضعیت آلایندگی خودرو‌ها را پایش نموده اند. براساس آخرین آمار از ۶۸۳ دستگاه خودرو ارزیابی شده ۸۸ درصد دارای معاینه فنی و ۱۲ درصد فاقد معاینه فنی بوده اند. همچنین پس از آزمون مجدد آلایندگی کلیه خودرو‌ها ۲۷ درصد در آزمون آلایندگی مردود شده اند. شایان ذکر است در این طرح، معاینه فنی ۱۳۸ دستگاه خودرو ابطال و جهت ۸۶ دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن توسط پلیس جریمه صادر گردیده است. در صد بالای مردودی خودرو‌های سنگین برون شهری در آزمون آلایندگی نشان می‌دهد وضعیت تولید آلایندگی این خودرو‌ها قابل تامل است و بدون تردیداجرای این طرح در ورودی شهر تهران می‌تواند با رصد و شناسائی خودرو‌های سنگین آلاینده و الزام قانونی این خودرو‌ها به اخذ معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا موثر باشد.

مقدم در ادامه افزود: با شروع فصل سرما پایش مضاعف آلایندگی خودرو‌های سنگین که در سطح شهر تردد می‌نمایند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این ستاد با مشارکت پلیس همچون گذشته نسبت به راه اندازی مجدد دو اکیپ واحد سیار تست کنار جاده‌ای خودرو‌های سنگین از ۱۶ آبان ماه اقدام نموده است. امیدوارم با اجرای این طرح‌ها امسال نیز همانند سال قبل شاهد روند روبه کاهش آلودگی هوا در شهر تهران باشیم.

وی در خصوص آمار مراجعات به مراکز گفت از ابتدای سال تا ۱۵ آّبان ماه در حدود یک میلیون دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده که میزان مراجعات در مقایسه با سال گذشته تغییرات چندانی نداشته است.

در حال حاضر شرایط مراجعات به مراکز عادی است و شهروندان می‌توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. ضمناً در صورت ضیق وقت می‌توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

سرپرست ستاد معاینه فنی در خصوص غیر فعال شدن مراکز معاینه فنی در روز جمعه ۱۷ آبان ماه تصریح کرد: کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران به سامانه ملی معاینه فنی وزارت کشورسیمفا متصل بوده که در صورت غیر فعال شدن این سامانه، مراکز امکان ارائه خدمات به شهروندان را نخواهند داشت تعطیلی مراکز در روز جمعه، با اعلام قبلی، به علت به روز رسانی سامانه سیمفا وزارت کشور اتفاق افتاده و به صورت سراسری در کل کشور مراکز معاینه فنی خودرو قطع بوده اند. بدیهی است در جمعه‌های آتی کارکرد مراکز به روال عادی برگشته و شهروندان می‌توانند با اطلاع از ساعت کاری مراکز از طریق سایت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران به یکی از مراکز مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر