کد خبر: ۷۱۳۲۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
کد خبر : ۷۱۳۲۹۳۶

زنگ انتظار در مدارس استان چهارمحال و بختیاری به صدا درآمد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، زنگ بیعت با امام زمان (عج) به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) امروز شنبه ۱۸ آبان ۹۸ در مدارس استان چهارمحال و بختیاری نواخته شد.

آیین نمادین این برنامه در مرکز استان با حضور حجت الاسلام محمدعلی نکونام نماینده، ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در مدرسه سیدجمال اسدآبادی به صدا درآمد.

امام جمعه شهرکرد در این آیین گفت: در جامعه کنونی باید بیشتر امام عصر را بشناسیم و به او دل بسپاریم تا بتوانیم با تجدید پیمان و عهد با مولا داشته باشیم.

نکونام افزود: این تجدید عهد و پیمان با امام عصر بر ماندگاری مقاومت و ایستادگی و عهد و پیمان بر بصیرت و بیداری، هوشیاری و عهد و پیمان بر معرفت و شناخت روز افزون که یکی از راه‌های سعاد است را فراهم می‌کند.

او با تاکید بر اینکه جهل بشریت را به تباهی می‌کشاند، اظهار داشت: جهل در ساختار اصلی خلقت، بشر را به تباهی می‌کشاند.

نکونام ادامه داد: زمانی که انسان آفریننده خود و حرکت به سمت آفریننده خودش و هدف خلقت خود را نشناشد به جهالت کشیده و این امر بشریت را به تباهی می‌کشاند.

او افزود: نباید انسان یک لحظه به خودش واگذار شود که یک لحظه غفلت و لغزش آرام آرام رشد می‌کند و همه اعضای انسان را ظلمت و تیرگی و تاریکی فرا می‌گیرد و این امر باعث تباهی و گمراهی انسان می‌شود.

او گفت: انسان‌ها باید در طول عمر بنده خدای حکیم و قادر باشند و همه امور را به دست خدا بسپارند و بنده دنیا، شیاطین و دنیاپرستان و مکاران و حیله‌گران این عالم نشوند تا راه درست را پیدا کنند و در مسیر الهی زندگی کنند.

امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: انسان باید در مسیر خداشناسی، اینکه خدا از انسان چه می‌خواهد، و برای انسان چه آفریده و اینکه چه چیزی بین تو و خدای انسان فاصله می‌اندازد و از دین و آیین الهی خارج میکند، گام بردارد.

او اضافه کرد: دشمن امروز به دنبال این است که این علوم را از مردم و منتظران و به خصوص جوانان بگیرد.

نکونام با تاکید بر اینکه حضرت مهدی از نظر ما پنهان است، اما در همه جا حضور و هدایت شیعه و پیشبرد کار شیعه حضور دارد، افزود: باید با هوشیاری و بصیرت نگذاریم استدلال‌های نادرست و شبهه‌ها در ما اثر کند و بین ما، خدا و دین خدا فاصله نیندازد.

فرحناز قائدامینی مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری نیز در این آیین با اشاره به نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت، ولی عصر (عج) گفت: شعار امسال این دهه "همدلی "نامگذاری شده تا با همدلی، همراهی و دوست داشتن و ارشاد همدیگر و سازندگی جامعه بتوانیم اثبات کنیم، که منتظر واقعی خواهیم بود.

او، به حادثه زلزله روز گذشته در استان آذربایجان اشاره کرد و افزود: امروز هیچ فرقی نمی‌کند در کجای کشور اتفاقی افتاده باشد بلکه همه مردم ایران با روحیه همدلی و همراهی تلاش می‌کنیم که این غم و ناراحتی را از دل مردم این استان برداریم.

قائدامینی با تاکید بر اینکه عهد ما در امر به معروف است باید این وظیفه به خوبی انجام شود تا بتوان منتظر واقعی باشیم.

انتهای پیام/خ

گرامیداشت آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر