کد خبر: ۷۱۳۳۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
کد خبر : ۷۱۳۳۰۲۸

اختلاف پادشاه عربستان با سازمان WWE بر سر مشکلات مالی تبدیل به موضوع داغ در روزنامه‌های آمریکایی شد.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، چند وقت پیش مطرح شد کشتی کج کاران مطرح دنیا قرار است مسابقه‌ای در بخش زنان و در کشور عربستان برگزار کنند. برای برگزاری این مسابقه بین شرکت WWE و پادشان عربستان مذاکرات خوبی انجام شد، اما اتفاقی تکان دهنده جامعه ورزشی کشتی کج را در بهت و ناباوری فرو برد.

ماجرای گروگانگیری ورزشکاران آمریکایی در عربستان

جریان از این قرار است که بعد از این مسابقات پر سر و صدا وقتی ورزشکاران حاضر در این تورنمنت به همراه وینس مک‌موهان مالک سازمان WWE به دلیل اختلاف مالی با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور ممنوع الخروج شدند و نتوانستند عربستان سعودی را ترک کنند و ۲۴ ساعت در فرودگاه این کشور سرگردان بودند. البته سعودی‌ها و همچنین شرکت WWE معتقد بودند که بلیت پرواز آن‌ها در حال چک شدن بود تا مشکل خروج این ورزشکاران حل شود.

این اتفاق موجی از انتقادات را به سوی پادشان عربستان حواله کرد و فیلیپ نسیف کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص این اتفاق بیان کرد: عربستان فعلا باید در خصوص مرگ جمال خاشقچی جواب پس بدهد و وقتی روز‌های تیره و تاری را برای زنان کشورش فراهم می‌کند، با برگزاری یک مسابقه فرمالیته کشتی کج نمی‌تواند سرپوش به تمام اشتباهاتش بگذارد.  

او ادامه داد: عربستانی که سراسر خفقان است چگونه می‌تواند خود را حامی حقوق بانوان معرفی کند؟ هر زنی هم که از شرایط بگوید قطعا با مجازاتی رو به رو خواهد شد.

این اولین باری بود که ورزشکاران زن کشتی کج در تورنمنتی در کشور عربستان سعودی آن هم با رعایت حجاب مناسب اسلامی و بدون درگیری لفظی به مبارزه می‌پرداختند. این مسابقه بین ناتالیا و لیسی ایوانس، دو قهرمان دنیای کشتی کچ زنان برگزار شد و از نظر ناتالیا شرایط باید برای زنان سعودی برای پیشرفت و نشان دادن استعدادهایشان بهتر شود.

ماجرای گروگانگیری ورزشکاران آمریکایی در عربستان
در کنار این اقدام عربستان سعودی به دلیل مشکلات سیاسی با سوریه اجازه نداد تا  سامی زین، ورزشکار کشتی‌کج حرفه‌ای سوریه‌ای‌الاصل در این تورنمنت شرکت نکند. انتقادات از این رژیم به حدی بالا رفته است که دستیابی  عربستان سعودی به هدف اصلی خود یعنی مناسب سازی اوضاع کشور، جای خود را به آماج انتقادات مردم آمریکا و سایر کشور‌ها داده است.


بیشتر بخوانید: ورزش آمریکایی‌ها هم در عربستان سعودی نفوذ کرد


انتهای پیام/

گروگانگیری ورزشکاران آمریکایی توسط سعودی‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر