کد خبر: ۷۱۳۳۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
کد خبر : ۷۱۳۳۰۶۱

چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی رشد دارای ۵ بخش جنبی نیز خواهد بود که نشست‌های تخصصی، شب‌های ملل، مرور آثار، کارگاه‌های آموزشی و نمایش‌های خارج کشور را شامل می‌شود.

بخش‌های جنبی چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد اعلام شدبه گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، طبق اعلام دبیرخانه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی رشد، امسال درکنار ۴ بخش مسابقه اصلی این رویداد، ۵ بخش جنبی نیز داریم که نمایش‌های ویژه، نشست‌های علمی، شب‌های ملل، کارگاه‌های تخصصی، و نمایش‌های خارج از کشور را شامل می‌شود.

امسال در سینما فلسطین (مقر دائمی این رویداد در تهران) علاوه برمسابقه فیلم‌های داستانی، مستند، پویانمایی، و معلمان-دانش آموزان فیلمساز شاهد نمایش‌های ویژه در بخش‌های «مرور آثار شاخص جشنواره بین‌المللی فیلم علمی کودک – آلمان»، «مرور فیلم‌های مستند دریایی»، «مرور فیلم‌های برگزیده سیفژ»، «مرور فیلم‌های محیط زیستی»، و «مرور آثار تربیتی ویژه انجمن اولیاء و مربیان» خواهد بود.

همچنین جشنواره رشد امسال میزبان ۵ نشست علمی است که مقوله فیلم آموزشی را از وجوه مختلف زیر ذره‌بین قرار می‌دهند. در این میان حداقل دو نشست «جشنواره رشد: بستری برای بازار فیلم آموزشی» و «جشنواره رشد: بستری برای تألیف فیلم آموزشی» انحصاراً به معرفی برنامه‌ها و راهبرد‌های جدید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش برای توسعه بازار فیلم‌های آموزشی در چارچوب برنامه ملی درسی و سند تحول آموزشی اختصاص دارد و می‌توانند برای فیلمسازان جوان و مستندسازان کشور بسیار کاربردی و جذاب باشد.

جشنواره رشد با برگزاری شب‌های سینمای ملل اسلامی، سینمای آلمان و کمیسیون ملی یونسکو زمینه‌ساز توسعه ارتباطات فرهنگی میان فیلمسازان و فرهنگیان ایرانی با همتایان خارجی خود می‌شود. کارگاه‌های تخصصی جشنواره نیز همچون سال‌های گذشته با محوریت معرفی وجوه گوناگون «آموزش در بستر رسانه» برگزار می‌شود.

یکی از دستاورد‌های جدید چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، برگزاری همزمان این جشنواره در ایران و ۱۲ کشور آسیا، اروپا و آفریقاست که طی آن فیلم‌های شاخص این دوره جشنواره در سانس‌های ویژه پایه‌های تحصیلی چهارگانه، درمدارس ایرانی برای دانش آموزان ایرانی مقیم به نمایش درخواهند آمد. جزئیات این رویداد در نشست خبری توسط وحید گلستان دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم رشد اعلام خواهد شد.

چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی رشد عصرجمعه همین هفته ۲۴ آبان ماه جاری در سالن شماره یک سینما فلسطین افتتاح می‌شود و تا اول آذر همزمان در ده‌ها سالن سینما و مراکز فرهنگی سراسر استان تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر