کد خبر: ۷۱۳۳۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کارشناس منابع آب و توسعه پایدار گفت: انتقال آب دریای خزر و سد سازی مخالف طرح توسعه پایدار محیط زیست است.

انتقال آب دریای خزر مخالف طرح توسعه پایدار محیط زیست استمحمدرضا محبوب فر کارشناس منابع آب و توسعه پایدار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،با اشاره به طرح انتقال آب دریا خزر به استان سمنان اظهار کرد: طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان ابتدا در دولت نهم مطرح شد و سازمان محیط زیست به دلایلی مخالفت کرد، اما در دولت دوازدهم، این طرح مورد موافقت مجلس و دولت قرار گرفت و در حال حاضر هم عملیات اجرایی آن صورت گرفته است.

او بیان کرد: طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان، چون مغایر با طرح توسعه پایدار محیط زیست است، نظم محیط زیست و اکوسیستم را بهم می‌ریزد.


بیشتر بخوانید: انتقال آب دریای خرز به سمنان اشتباه است


کارشناس منابع آب و توسعه پایدار محیط زیست تصریح کرد: اکثر کارشناسان و فعالان محیط زیست حتی در خارج از کشور با این طرح مخالفت کردند، اما دولت بدون توجه به نظر مخالفین عملیات اجرایی این طرح را فراهم کرده است.

محبوب فر با اشاره به کاهش آب دریای خزر گفت: طی چندسال گذشته و امسال بیش از یک متر آب دریای خزر کاهش سطح داشته است و حتی استان‌های شمال کشور و تالاب انزلی نیز خشک شده است و در این شرایط که شهر‌های شمالی خودشان با مشکل مواجه هستند چرا آب دریای خزر باید منتقل شود؟

او عنوان کرد: بنده فکر می‌کنم انتقال آب دریای خزر باید مقدمه‌ای باشد برای انتقال پایتخت از تهران و رئیس محیط زیست هم تحت تاثیر مافیای آب و مافیای اقتصادی کشور قرار گرفتند و سرانجام تسلیم دولت و مجلس شدند و ایشان بی توجه هستند به عواقب محیط زیستی این طرح که ممکن است برای خودش داشته باشد.

کارشناس منابع آب و توسعه پایدار محیط زیست گفت: در تمام جهان بر اساس اصول محیط زیستی، انتقال آب و سد سازی مغایر طرح توسعه پایدار محیط زیست است، مگر در موارد و شرایط خاص.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر