کد خبر: ۷۱۳۳۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
کد خبر : ۷۱۳۳۱۳۲

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: در بازی‌های لیگ برتر فوتبال فقط ۳، ۴ بازی پرگل بوده که این امر نشان می‌دهد لیگ کشورمان سطح فنی خوبی نداشته است.

اصغر مازیار کارشناس فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ارزیابی اش از عملکرد تیم‌ها در لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: در ۱۰ هفته اول لیگ برتر  شاهد تعداد گل‌های کم بودیم که این نشان می‌دهد که برای تیم‌ها  حفظ جایگاه خود و کسب نتیجه حداقلی مهم بوده است و آن‌ها به دنبال ارائه بازی خوب نیستند. در ۷۹ بازی فقط ۳، ۴ بازی پرگل بوده که این امر نشان می‌دهد لیگ کشورمان سطح فنی خوبی نداشته است و بازی‌های لیگ از کیفیت مناسبی برخوردار نبودند.

مازیار: بازی های لیگ از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند/ استراتژی تیم ملی باید کسب حداقل امتیاز برابر عراق باشد

او ادامه داد: باشگاه های لیگ برتر در هفته‌های ابتدایی بیان می‌کردند آماده نیستند، اما همچنان احتیاط سرلوحه خود قرار دادند. نکته بعدی بحث تماشاگران و حضور آن‌ها در ورزشگاه‌ها است که فقط ۲، ۳ بازی به علت بزرگی تیم‌ها پرتماشاگر بوده است، اما مابقی بازی‌ها اقبال عمومی نداشتند. به هر حال این موضوع به فضای حاکم نامناسب ورزشگاه‌ها و کیفیت پایین بازی‌ها برمی گردد. امیدواریم تیم‌های لیگ برتر بعد از اردوی تیم ملی روند عادی خود را پیش بگیرند و بازی‌های باکیفیت‌تر و پرتماشاگری را ببینیم.


بیشتر بخوانید: غفوری و استقلال برترین بازیکن و تیم شدند/ عنوان بهترین سرمربی به قلعه نویی رسید


فدراسیون فوتبال باید چاره ای برای نحوه درآمد زایی تیم ها بیاندیشد 

مازیار درباره مشکلات ملی برخی از تیم‌های لیگ برتر گفت: به هر حال اکثر تیم‌ها دچار مشکلات مالی هستند و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید چاره‌ای اساسی برای نحوه درآمدزایی تیم‌ها بیاندیشند. اکثر تیم‌ها دولتی هستند و مجبور هستند که از منابع دولتی استفاده کنند و فقط یکی، ۲ تیم به صورت خصوصی اداره می‌شوند که آن هم دستشان باز نیست. همچنین فوتبال ما زمانی روند بهتری پیدا می‌کند که هزینه‌ها را در مسیر‌های مشخصی صرف کرده که قابلیت درآمد زایی پیدا کند. بی پولی را در تیم‌های کم طرفدار همانند نفت مسجد سلیمان و پارس جنوبی جم شاهد هستیم و اگر قصد داریم که فوتبال پویایی داشته باشیم باید این مسائل و مشکلات را حل کنیم. علاوه بر این سطح کلی لیگ ما استاندارد نیست.

تیم های ما در بازی‌سازی و انتخاب تاکنیک های متنوع مشکل دارند 

کارشناس فوتبال درباره اینکه چرا مهاجمان لیگ برتر گل کم می‌زنند، گفت: فقر گلزنی در لیگ برتر کشورمان فقط به عملکرد مهاجمان مربوط نیست و برای اینکه موقعیت گلزنی ایجاد شود باید بازیسازی صورت بگیرد. ما زمانی می‌توانیم بگوییم که مهاجمان مقصر کاهش گل‌ها در لیگ هستند که تعداد موقعیت‌های گلزنی با تعداد گل‌ها همخوانی نداشته باشد و از ۱۰ موقعیت گلزنی یک گل به ثمر برسد. اگر به کیفیت عمومی فوتبالمان نگاه کنیم در نهایت مشخص می‌شود که تیم‌های ما در بازیسازی و انتخاب تاکنیک‌های متنوع مشکل دارند.  اکثر گل‌ها براساس خلاقیت فردی و ضربات ایستگاهی به ثمر رسیده است.

عملکرد پرسپولیس در حد مدعی قهرمانی نبوده است 

مازیار درباره عملکرد تیم پرسپولیس در لیگ امسال بیان کرد: تیم پرسپولیس در خط دفاعی مشکلاتی داشت که با بازگشت سید جلال حسینی به ترکیب اصلی این  مشکل حل شد. علاوه بر این علیپور در خط حمله افت کرده است و جونیور هم نتوانسته انتظارات را برآورده کند و پرسپولیسی‌ها هم  به دنبال یک مهاجم طراز اول هستند. اگر باشگاه پرسپولیس می‌خواهد که علی علیپور به شرایط اولیه بازگردد باید روی این بازیکن کار شود و یک مشاور می‌تواند به این بازیکن کمک کند. عملکرد پرسپولیس تا این لحظه در حد قهرمان فصل گذشته لیگ برتر نبوده است.

تیم استقلال با اتکا به جوانان خود خوب نتیجه می گیرد 

او درباره عملکرد تیم فوتبال استقلال با هدایت استراماچونی گفت: استقلال از جوانان بیشتر استفاده می‌کند و بازیکنان جوان هم انگیزه زیادی برای ارائه قابلیت‌های خود دارند. به نظرم هر تیمی که به جوانان بها می‌دهد باید ظرفیت بازیکنا ن جوان هم در نظر بگیرد که آن‌ها می‌توانند شرایط خود را تثبت کنند چراکه برخی از بازیکنان جوان زمانی که شناخته می‌وند تمرکز خود را از دست می‌دهند و ادامه کار برایشان سخت می‌شود. به هر حال تیم استقلال با اتکا به جوانان خوب نتیجه می‌گیرد و سرمربی این تیم با وجود اینکه از فوتبال ایران شناخت خوبی ندارد، اما طرح‌های خودش را به خوبی در این تیم اجرا می‌کند. البته این تیم در هفته اول مشکلاتی داشت که بر روی عملکردش تاثیر گذاشته بود و نتایج لازم نمی‌گرفت، اما اکنون روند خوبی پیدا کرده و فوتبال جذابی ارائه می‌دهد.  


بیشتر بخوانید: یحیی به صدر نزدیک شد/ خطیبی با کامبک ذوب آهن را وارد بحران کرد/ مهاجری و تارتار به تساوی رضایت دادند


مازیار درباره عملکرد تیم سپاهان صدرنشین لیگ برتر بیان کرد: تیم سپاهان با استفاده از تجربه سرمربی اش تاکنون نتایج خوبی در لیگ برتر گرفته است. علاوه بر این، این تیم اصفهانی بازیکنانی گرفته که نقطه ضعفش را پوشش قرار دادند. بازیکنان اضافه شده به سپاهان تاکنون به این تیم کمک کردند. البته طرح‌های تاکنیکی سپاهان شناخته شده است، اما بازیکنان این تیم از فرصت‌ها استفاده می‌کنند و نتیجه لازم هم گرفتند.

مازیار: بازی های لیگ از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند/ استراتژی تیم ملی باید کسب حداقل امتیاز برابر عراق باشد

ایرادات فنی تراکتور به تصمیمات دنیزلی برمی گردد 

کارشناس فوتبال درباره ۳ شکست پیایی  تراکتور در لیگ برتر اظهار کرد:  کادر فنی تراکتور مسئول شرایط به وجود آمده این تیم است چرا که این تیم از لحاظ بازیکن پشتوانه خوبی دارد. به هر حال مشکلات تراکتور  بعد از بازی با صنعت نفت آبادان آغاز شد که این تیم تبریزی نتوانست از  بار روانی آن شکست بیرون بیاید. همچنین سیستم  مدیریت باشگاه باید به صورتی باشد که فضا را آرام کند تا کادر فنی کار خود را به درستی انجام بدهد. علاوه بر این  در بازی‌های این تیم تبریزی یکی، ۲ ایراد فنی وجود دارد که این ایرادات به تصمیمات دنیزلی برمی گردد چرا که او مسئول چیدن نفرات و انتخاب سیستم بازی تیمش است.

او درباره عملکرد تیم شهر خودرو بیان کرد: تیم شهر خودرو اقتصادی نتیجه می‌گیرد و تعداد کمی گل دریافت می‌کند و در دقایق پایانی امتیاز لازم می‌گیرد.   این تیم مشهدی شانس قهرمانی دارد، اما باید دید ظرفیت این تیم برای ۳۰ مسابقه چقدر است. بازی شهر خودرو یکنواخت است و این تیم مشهدی تا دقایق پایانی به دنبال نتیجه گرفتن است و برای گل زدن تلاش می‌کند.

تیم ملی باید طرح های تاکنیکی متنوعی داشته باشد 

مازیار درباره لیست تیم ملی فوتبال گفت: به هر حال نفراتی که در دیدار‌های قبلی سابقه بازی کردن در تیم ملی دارند این بارهم به تیم ملی دعوت شدند. به نظرم تیم ملی باید طرح‌های تاکنیکی متنوعی داشته باشد تا بتواند با شیوه‌های مختلف به مصاف حریفان خود برود. تیم ملی عراق حریف دیرینه ایران بوده است و شناخت خوبی از تیم ملی دارد.

او درباره بازی تیم ملی ایران و عراق در اردن بیان کرد: با توجه به اینکه این بازی در اردن برگزار می‌شود تیم ملی فوتبال کشورمان در این کشور تماشاگر ندارد. البته تیم ملی عراق با شرایط آب و هوایی اردن سازگار و هم زبان با میزبان این بازی است و راحت‌تر بازی می‌کند. اگر ملی پوشان تمرکز لازم داشته باشند و اشتباهات کمتری مرتکب شوند و از حداقل فرصت‌ها استفاده کنند به طور حتم به موفقیت دست می‌یابند. به هر حال تیم ملی بعد از باخت به بحرین باید استراتژی اش برابر عراق به صورتی باشد که حداقل امتیاز بگیرد تا در بازی برگشت در کشورمان با تفکر بهتر و سیستم هجومی به مصاف حریفش برود. بازی ایران و عراق به هم نزدیک است و نمی‌توانید نتیجه این بازی را پیش بینی کنیم.

کارشناس فوتبال در پایان درباره مدعیان قهرمانی گفت: به نظرم استقلال، سپاهان و شهر خودرو مدعیان قهرمانی هستند و اگر پرسپولیس و تراکتور بتوانند از لحاظ ذهنی آماده شوند به جمع مدعیان اضافه می‌شوند.  


بیشتر بخوانید: لیست بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد


انتهای پیام/

اظهارات کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص مسائل مختلف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر