کد خبر: ۷۱۳۳۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۴
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۴
کد خبر : ۷۱۳۳۷۰۸

رئیس مجمع بانک‌های لبنان از برگزاری نشست مقامات مالی-اقتصادی لبنان با رئیس‌جمهور این کشور جهت بررسی راه‌های برون رفت از بحران خبر داد.

برگزاری نشست مقامات مالی لبنان با میشل عونبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از المیادین، سلیم صفیر، رئیس مجمع بانک‌های لبنان از برگزاری نشست مقامات مالی و اقتصادی لبنان با حضور میشل عون، رئیس‌جمهور این کشور، جهت بررسی راه‌های برون رفت از بحران خبر داده و افزود: «وزرای دارایی و اقتصاد و همچنین رئیس کل بانک لبنان و رئیس مجمع بانک‌های کشور ماموریت یافتند پیگیر شرایط مالی و بانکی کشور باشند تا در این زمینه از انتشار اخبار نادرست جلوگیری شود.»

رئیس مجمع بانک‌های لبنان گفت: «نکته دیگری که در این نشست تاکید شد این بود که اموال افرادی که در بانک‌های پس انداز دارند محفوظ خواهد بود و سپرده گذاران نگران نباشند.»

سلیم صفیر گفت: «از رئیس کل بانک لبنان خواسته شد تا با هدف حفظ شرایط پولی، ثبات اقتصادی و سلامت نظام بانکی کشور، تدابیر لازم اتخاذ شود.»

بانک مرکزی لبنان برای کنترل سرمایه با مشکلاتی روبه‌‎رو است.

طبق دستور بانک مرکزی لبنان بانک‌ها اقدام به کنترل سرمایه‌ها و سپرده‌های مشتریان خود کرده اند، این در حالی است که در گذشته این کشور از نظام مالی آزاد برخوردار بود. (بیشتر بخوانید)

مردم لبنان در روز‌های اخیر با تظاهرات گسترده خواهان اصلاحات در کشور و مبارزه با فساد شدند. تظاهرات لبنان از ۲۵ مهر در اعتراض به وضعیت اقتصادی آغاز شد.

به دنبال این اعتراضات، سعد حریری طرحی اصلاحی را پیشنهاد کرد. به نوشته رسانه ها، کاهش ۵۰ درصدی حقوق همه نمایندگان و وزرای فعلی و سابق، اعمال مالیات ۲۵ درصدی بر بانک‌ها و شرکت‌های بیمه، لغو مصوبه کاهش مستمری بازنشستگی نیرو‌های ارتش و سازمان‌های امنیتی و تعیین سقف برای حقوق نظامیان از جمله مهمترین بخش‌های این طرح اصلاحی بود. اما طرح پیشنهادی وی نتوانست معترضان را راضی کند و آن‌ها همچنان به حضور در خیابان‌ها ادامه دادند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر