کد خبر: ۷۱۳۳۷۷۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
کد خبر : ۷۱۳۳۷۷۴
گروه : همدان » همدان

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان نهاوند گفت: در ۶ ماهه امسال ۹۷۱ نفر ازآموزش‌ مهارتی فنی و حرفه ا‌ی در این شهرستان بهره‌مند شدند.

بهره مندی ۹۷۱ نفراز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در نهاوندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احد ترکمان، رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان نهاوند گفت: در ۶ ماهه امسال ۹۷۱ نفر معادل ۱۶ هزار و ۵۲۷ نفر درساعت از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای شهرشتان نهاوند برخوردار شدند.

او گفت: این آموزش‌ها در هشت مکان ثابت و سیار و مراکز دولتی با هدف ارتقای دانش افراد و ایجاد مهارت‌های لازم در مردم و به ویژه جوانان برگزار شده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای نهاوند با بیان اینکه این آموزش‌ها در ۶۲ دوره با محوریت اشتغالزایی و به منظور رونق تولید برگزار شده است افزود: از آنجا که یکی از اهداف عمده فنی و حرفه‌ای تربیت افراد متخصص و کارآزموده برای ایجاد اشتغال و بازار کار است.

ترکمان به مراکز یاد شده و میزان آموزش‌های مهارتی مورد نظر اشاره کرد و گفت: این آموزش‌ها در بنگاه‌های اقتصادی به صورت ۱۴ دوره و شرکت ۱۷۵ نفر، در پادگا‌ن‌ها و پایگاه‌های نظامی سه دوره با شرکت ۴۱ نفر و در زندان‌ها و ندامتگاه‌ها با ۶ دوره و شرکت ۹۱ نفر برگزار شد.

او ادامه داد: برگزاری ۲۲ دوره در مراکز ثابت و شعب با حضور ۳۹۰ نفر، یک دوره در مراکز درمانی زیر پوشش بهزیستی با حضور ۴۳ نفر، ۲۲ دوره آموزشی در مناطق روستایی و عشایری با شرکت ۲۰۱ نفر و دو دوره آموزش سیار در مناطق شهری با شرکت ۳۰ نفر از دیگر دوره‌هایی بوده که طی مدت یاد شده در نهاوند اجرایی شده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای نهاوند تاکید کرد: از آنجا که یکی از مشکلات فعلی جامعه ما بیکاری است که ریشه عمده آن نشات گرفته از فقر مهارتی و عدم نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده‌هاست به دنبال آن هستیم نیرو‌های متخصص را بر اساس نیازسنجی تربیت کرده و آن‌ها را به سمت و سوی اشتغال هدایت کنیم.

ترکمان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کار و تولید و خط مشی تعیین شده در گام دوم انقلاب گفت: تدوین برنامه‌های ما به منظور تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و اجرای هدفمند آموزش‌های مهارتی، تامین نیروی کار ماهر صنایع و بنگاه‌ها و نهادینه‌سازی فرهنگ اشتغال از طریق اشتغالزایی خواهد بود.

او در ادامه بر لزوم توجه به آموزش‌های مهارتی گفت: رویکرد اصلی ما در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این است که آموزش‌ها به صورت هدفمند و اثربخش اجرا شود، زیرا در شرایط فعلی اقتصاد کشور اگر بخواهیم به خودکفایی برسیم باید به مهارت‌آموزی و توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام/ب


برگزاری ۲۲ دوره آموزش فنی حرفه‌ای در مراکز ثابت نهاوند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر