کد خبر: ۷۱۳۳۸۹۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
کد خبر : ۷۱۳۳۸۹۷
گروه : فارس » شیراز
برای نخستین بار در کشور؛

رییس سازمان اورژانس کشور از راه اندازی مرکز آموزش شبیه ساز اورژانس پیش بیمارستانی، بیمارستانی و مدیریت حوادث و بلایا در شیراز، خبرداد.

راه اندازی مرکز آموزش شبیه ساز اورژانس پیش بیمارستانی در شیرازبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رییس سازمان اورژانس کشور در نشست هم اندیشی با جمعی از مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به فعالیت‌ها و ظرفیت‌های سازمان اورژانس کشور، در شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در تهران، مصوب شد به عنوان فوکال پوینت منطقه در برخی از فعالیت‌ها و اقدامات به ویژه در خصوص آموزش تیم‌های واکنش سریع فوریت‌های پزشکی، مهارت افزایی تیم ها، فعالیت‌های مرکز پایش مراقبت‌های درمانی (MCMC) و ستاد حوادث غیرمترقبه (EOC) و همچنین برنامه ملی پاسخ به حوادث غیر مترقبه کشور باشیم و نیز بتوانیم به تیم‌های کشور‌های مدیترانه شرقی آموزش دهیم.

پیرحسین کولیوند افزود: با توجه به ظرفیت ها، امکانات، توانمندی ها، منابع موجود و نیروی انسانی و ساختمان جدید مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و موافقت و اعلام آمادگی رییس دانشگاه برای همکاری بیشتر، تصمیم برآن شد که یک مرکز آموزشی ملی و بین المللی در شیراز راه اندازی شود، البته تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در این زمینه همکاری، همیاری و مشارکت دارند.

او ادامه داد: این مرکز آموزشی و مهارت افزایی ملی و بین المللی، در بخش‌های پیش بیمارستانی و بیمارستانی و برای همه رشته‌ها مانند طب اورژانس، جراحی، ارتوپدی، قلب و عروق و پزشک‌های عمومی فعالیت دارد.

رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: با توجه به بازدید‌ها و بازخورد‌های دریافتی، اورژانس فارس یکی از مراکز اورژانس علمی با تیمی جهادی و تلاشگر است که نیرو‌های آن دلسوزانه و به طور شبانه روزی فعالیت می‌کنند؛ کنترل کیفیت، رسیدن به مددجو، مدت زمان رسیدن بر بالین بیمار و ارایه انواع خدمات در حوادث ترافیکی، از جمله فعالیت‌های اورژانس فارس به شمار می‌رود که قابل تقدیر است.

علی بهادررییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، آمادگی این دانشگاه را برای همکاری در تمامی زمینه‌ها به ویژه با توجه به وجود اساتید و متخصصان مجرب، در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی اعلام کرد.
انتهای پیام/م

راه اندازی مرکز شبیه ساز اورژانس پیش بیمارستانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر